Повномасштабна війна загострила запит суспільства на доброчесність і справедливість. На цих принципах має триматись публічна служба. Маємо сформувати відповідну культуру в публічному секторі із нульовою толерантністю до корупції.
На цьому наголосила Голова НАДС під час зустрічі з представниками USAID Ukraine, зокрема, з керівником групи з питань боротьби з корупцією та верховенства права Проєкту USAID в Україні Джей Майклом Тоттом.
Голова Агентства підкреслила необхідність впровадження міжнародних стандартів на державній службі України та успішних практик професійного навчання державних службовців з питань доброчесності. Вона зауважила, що більшість держслужбовців зараховують доброчесність до п’ятірки ключових цінностей, які вважають за важливе дотримуватися. Доброчесність також є одним із десяти принципів державної служби, які визначені Законом України «Про державну службу».
Крім того, Голова НАДС наголосила на важливості розробки методології оцінювання кандидатів на посади державної служби та органів місцевого самоврядування за критерієм «доброчесність» та відповідної підготовки членів конкурсних комісій. Зокрема, таке навчання планується проводити у підвідомчій НАДС Вищій школі публічного управління.
Також обговорювались питання залучення молоді на державну службу, реформування оплати праці державних службовців, підготовку управлінців для роботи на деокупованих територіях.
В подальшому НАДС спільно з проєктом USAID в Україні планують реалізовувати спільні проєкти зі сприяння доброчесності в публічному секторі.