Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час наради з керівниками Регіональних центрів підвищення кваліфікації (РЦПК). За словами Голови Агентства регіональні центри підвищення кваліфікації є основним осередком формування сучасної системи професійного навчання. Про це свідчить статистика. Так, у 2024 році в регіональних центрах підвищили кваліфікацію 130 526 осіб, що майже на 21 тисячу осіб більше у порівнянні з 2022 роком.
«Наша спільна мета - модернізація інфраструктури професійного навчання, а саме: інформаційно-комунікаційних освітніх систем; освітнього середовища; освітнього контенту; методичного та наукового забезпечення професійного навчання. Така модернізація має відбуватись з урахуванням засад доступності, інклюзивності, безпеки навчання. Минулого року Координаційною радою НАДС затверджено індикатори, за якими можливо відстежувати такі процеси», - розповіла Наталія Алюшина.
У колі пріоритетів НАДС - підвищення ефективності процесів внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти та освітньої діяльності. Ведеться робота над тим, як посилити потенціал викладачів (тренерів). Розвиток екосистеми цифрових рішень у сфері професійного навчання також залишається серед пріоритетних завдань НАДС.
«Для нас є важливим досвід регіональних центрів щодо забезпечення навчання публічних службовців за компетентнісним підходом. Серед завдань НАДС – пошук шляхів посилення конструктивної мотивації публічних службовців до навчання. Без належної якості освітніх послуг таке питання вирішити практично не можливо», - зауважила Голова Агентства.
Також Наталія Алюшина наголосила на важливості навчання посадових осіб місцевого самоврядування у зв’язку із прийняттям нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». На її думку, навантаження на РЦПК буде щороку зростати у процесі реалізації Закону. Приміром, починаючи з 2021 року суттєво зростає частка посадових осіб місцевого самоврядування, які пройшли підвищення кваліфікації. Якщо у 2022 році їх було майже 36 тисяч осіб, то у 2024 -му вже майже 58 тисяч. Водночас критично низьким залишається показник навчання депутатів місцевих рад. У 2024 році – це менш як 1000 осіб.
Під час наради обговорені завдання регіональних центрів підвищення кваліфікації у реалізації державної політики у сфері професійного навчання публічних службовців. А також діяльність РЦПК в умовах актуалізації потреб замовників навчання у 2025 році. Також мова йшла про напрями взаємодії РЦПК з міжрегіональними управліннями НАДС та Вищою школою публічного управління.