• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Наталія Алюшина презентувала проєкт «Публічне управління без барʼєрів» під час засідання Ради безбарʼєрності
опубліковано 26 березня 2025 року о 22:54

Проєкт «Публічне управління без барʼєрів», реалізується в рамках Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, покликаний змінити підхід до розуміння публічними службовцями, як безбар’єрність впливає на їх роботу. Чи то на робочому місці, як частини колективу, чи то виконуючи свої посадові обов'язки, надаючи послуги громадянам. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби. 

«За останні два роки маємо 15 нових тематичних програм підвищення кваліфікації. Майже 13 тисяч публічних службовців пройшли тематичне навчання. Створено освітні курси, які присвячені безбарʼєрності, кризовим комунікаціям, міжнародному гуманітарному праву. ТТакі кроки допомагають поширювати та впроваджувати політику недискримінації, доступності та інклюзії», - розповіла Голова Агентства.

За її словами, головна мета проєкту: аби кожна людина на публічній службі могла впроваджувати безбар’єрність у своїх послугах та просторах. Проєкт спрямований на впровадження безбар’єрних підходів та практик у системі публічного управління, посилення спроможності публічних службовців для посилення ефективності реалізації Національної стратегії з безбар’єрності. 

Вперше визначено завдання і KPI з питань безбар’єрності для держсекретарів міністерств та керівників ЦОВВ на 2025 рік. Видано тематичні посібники, методичні рекомендації, забезпечено дослідження з інклюзивності системи профнавчання публічних службовців тощо.

«Ми активно формуємо думку, що безбар'єрне робоче місце - це не лише про фізичну доступність. Ми говоримо й про організаційну культуру на публічній службі, де безбар’єрність має стати її невід’ємною частиною. Заохочуємо до обміну кращими практиками. Дбаємо про наскрізне впровадження принципу безбар’єрності в освітньому процесі публічних службовців», - зауважила Наталія Алюшина. 

На події були присутні члени Ради безбар’єрності, серед яких представники  міністерств, ЦОВВ, Верховної Ради, Офісу Президента України, Посли іноземних держав, представники обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, проєктів міжнародної технічної допомоги та експертних громадських організацій. Також на засіданні були присутні представники приватних бізнесів, що розвивають безбар’єрність. 

Олена Зеленська зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців.

«Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію підіймати навіть важче, аніж створювати з нуля», – зазначила Перша леді.

Протягом заходу учасники презентували ряд флагманських проєктів від Міністерств, які будуть реалізовані протягом 2025-2026 років.

Учасники та учасниці Ради безбар’єрності також змогли ознайомитися з Аналітичними матеріалами до розробки урядового Плану заходів на 2025-2026 роки. Дослідження, яке було проведено спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та Київським міжнародним інститутом соціології висвітлило пріоритети та виклики політики безбар’єрності, різних суспільних груп. Дослідження за посиланням.

Політика безбар’єрності: довідкова інформація

Ініціатива «Без бар’єрів» започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року.  

Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ людини до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень та програм на національному та місцевому рівні.

Більше інформації про безбар’єрність:



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux