В умовах воєнного стану публічна служба стала значно привабливішою як роботодавець. Її переваги помітні. Серед них – гарантована зайнятість, можливість відточувати професіоналізм у масштабних проектах, зокрема з донорським фінансуванням. Система публічного управління цікава молодим фахівцям як стартовий майданчик. Про це ідеться у авторській колонці Голови НАДС Наталії Алюшиної для Obozrevatel.
Голова НАДС відзначила, що в умовах війни в країні зростає вагомість державного сектору, в якому акумулюються ключові управлінські та економічні процеси. Це робить його потенційно привабливим для фахівців, які раніше не розглядали таку зайнятість.
«Маркер лояльності до державної служби змінює її сприйняття у суспільстві та розвіює частину міфів. Для прискорення цих процесів необхідно створювати мотиваційні умови залучення позасистемних кадрів. Насамперед із бізнесу, волонтерських та ветеранських організацій, університетського середовища. Соціалізація держапарату збагатить його цінностями інноваційного лідерства – ініціативністю, гнучкістю, варіативністю. Це позбавить його шлейфу стереотипів», - наголосила Наталія Алюшина.
Голова НАДС зауважила, що війна змінює суспільство та сприйняття ним цінностей публічної служби. «Це тектонічне зрушення наближає нас до компромісу щодо її місця і ролі у суспільстві. Серед її маркерів – відкритість, налаштованість на результат, гідна винагорода», - підкреслила Голова НАДС.
«На наших очах розвіюються деякі стереотипи. Поки що – усередині держсектору. Але енергія змін прорветься назовні, якщо держава докладе більше зусиль для позитивної динаміки. Йдеться як про гідну мотивацію кадрів, так і про підвищення соціального статусу держслужбовців. Це критично необхідні умови навіть під час війни та за значних фінансових обмежень», - зазначила Наталія Алюшина. "Публічна служба стане престижною і конкурентною, коли її цінності стануть близькими значній частині суспільства. І таке розуміння замістить стереотипи та стане мейнстримом".