• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Наталія Алюшина розповіла в рамках LVIV HR FORUM про державну політику у сфері управління людським капіталом
опубліковано 30 жовтня 2024 року о 20:15

Наразі в НАДС розроблено 10 проєктів нормативно-правових актів, передбачених для реалізації Закону України від 2 травня 2023 року № 3077 «Про службу в органах місцевого самоврядування». Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина в рамках LVIV HR FORUM.  

«Закон України «Про службу в ОМС» покращує HR-підходи в органах місцевого самоврядування. І хоча цей закон набуде чинності після завершення воєнного стану, ми вже підготували більшість підзаконних актів необхідних для його реалізації. Це – дві постанови КМУ, п’ять типових положень та порядків, затверджених наказами НАДС та зареєстрованих в Міністерстві юстиції. З цими актами можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів», - розповіла Наталія Алюшина.

Наразі триває робота над Типовим порядком формування та організації роботи кадрового резерву. Вже відбулося обговорення цього акту зі стратегічними стейкхолдерами. Напрацьовано проєкт постанови КМУ «Про затвердження критеріїв визначення переліку посад працівників ОМС, які виконують функції з обслуговування». Документ надіслано для висловлення позиції до регламентних міністерств та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. 

В НАДС працюють і над новою конкурсною процедурою для ОМС. Підготовлено проєкт Типового порядку проведення конкурсу на зайняття посади службовця місцевого самоврядування. Наразі він розглядається експертами та представниками всеукраїнських профільних асоціацій. «Завдяки конкурсній процедурі на службу в ОМС мають бути відібрані найкращі кандидати. При цьому конкурс має забезпечити реалізацію рівного доступу. А процедура має бути доброчесною,  сучасною, клієнтоорієнтованою, зрозумілою», - зауважила Голова Агентства. 

Розповіла Наталія Алюшина й про ініціативи, що полегшують пошук роботи та працевлаштування на публічній службі. НАДС спільно з проєктом USAID “Сприяння доброчесності у публічному секторі” (Pro-Integrity) реалізує ініціативу щодо розвитку кар’єри ветеранів на публічній службі. Його мета – забезпечення доступу ветеранів до можливостей на державній службі та в ОМС. Створено  окремий розділ на офіційному вебсайті НАДС «Публічна служба для ветеранів і ветеранок: відповіді на поширені запитання». Там розміщено інформацію про алгоритм пошуку актуальних вакансій, вимоги до кандидатів, порядок відбору та призначення на посаду тощо. А ще розроблено серію інформаційних плакатів, що будуть розміщені у ЦНАПах. 

Створено Е-карту вакансій на платформі Міністерства у справах ветеранів «Е-Ветеран». «На ній ви знайдете вакансії державної служби та в ОМС. Насамперед ця карта орієнтована на ветеранів, проте зайти на неї і підібрати вакансію може кожен. Звісно, це тимчасовий крок. Е-карта діятиме до відновлення роботи Єдиного порталу вакансій публічної служби», - зауважила Наталія Алюшина.

Закликала очільниця НАДС скористатися можливостями Кадрового резерву на посади в державні органи на деокупованих територіях. Він формується з осіб, які виявили бажання працювати на деокупованих територіях на посадах державної служби. Вже понад 2,5 тисячі українців погодилися стати частиною команд, які відновлюватимуть владу на деокупованих територіях. 

«Вже зараз деякі органи призначають людей із кадрового резерву. Ми активно навчаємо резервістів. Вища школа публічного управління підвищує кваліфікацію кандидатів з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території та управління деокупованою територією. Для забезпечення такого навчання розроблено 15 програм», - поділилася успішною практикою Голова Агентства. 

Серед інших успішних практик, що впроваджуються НАДС у сфері управління людським капіталом - стажування молоді в органах публічної влади. НАДС у співпраці з Міністерством молоді та спорту України та Програмою розвитку ООН в Україні започатковано проект зі стажування молоді в ОМС. У липні 2024 року 27 представників органів місцевого самоврядування з різних регіонів України пройшли очне навчання. За результатами проходження навчання було відібрано 10 громад, які наразі беруть участь у пілотній програмі стажування молоді.

Не оминула Наталія Алюшина й питання доброчесності. «Для нас важливо щоб HR-інструменти відповідали принципам доброчесності і дозволяли залучати та утримувати доброчесних професіоналів. Наприклад, при конкурсному відборі на окремі посади здійснюється оцінка такої вимоги, як Доброчесність. І ще одна важлива складова - це формування організаційної культури. Від неї залежить, наскільки легко дихається вашим колегам, та наскільки умови є комфортними, щоб працювати ефективно», - резюмувала Наталія Алюшина.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux