Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина провела робочу зустріч з регіональною гендерною координаторкою ПРООН Умутай Даулетовою, старшою гендерною радницей ПРООН в Україні Марією Аделазією Дівоною та гендерною координаторкою ПРООН Мирославою Мосіюк. У фокусі обговорення - головні досягнення НАДС та Вищої школи публічного управління у забезпеченні рівних можливостей для жінок і чоловіків у публічному управлінні.
Голова Агентства розповіла про заходи, що здійснюються для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та подолання усіх форм дискримінації за ознакою статі на державній службі. Зокрема, НАДС забезпечує інтеграцію ґендерної складової у систему державної служби. Частка жінок серед державних службовців категорії "А" становить 27,3 %. Водночас амбітною ціллю на 2030 рік є досягнення 40% представництва жінок на вищих посадах у державному управлінні.
НАДС також удосконалено процедуру збору та обробки інформації щодо чисельності державних службовців: деталізовано та розширено форму звіту показниками щодо осіб, які працюють в державних органах, у тому числі за ознакою статі.
Не менш важливим є й питання підвищення кваліфікації публічних службовців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Так, минулого року у Вищій школі публічного управління та регіональних центрах підвищення кваліфікації пройшли навчання з питань гендерної рівності та недискримінації 36 216 осіб.
Розроблено ряд тематичних курсів, проводяться тренінги для тренерів, напрацьовано посібники з метою професійного розвитку тренерів. Традиційно в рамках Рішельє форуму публічної служби проходить міжнародний семінар з питань забезпечення гендерної рівності в органах державної служби. Щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді. Минулого року найбільша кількість робіт подана у номінації «Рівні права і можливості жінок і чоловіків».
Також створено Національний Тренінговий центр з питань попередження та протидії гендерно зумовленому насильству. Це спільна ініціатива між Вищою школою та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. У рамках діяльності центру розроблено 8 програм підвищення кваліфікації та організовано навчання 2 935 осіб.
У 2025 році у Вищій школі публічного управління передбачено підвищення кваліфікації 600 осіб за такими напрямами: