Реформа державного управління буде успішною, якщо ми дамо відповідь на її головний виклик – запровадимо справедливу прозору систему оплати праці держслужбовців. Мусимо це визнати, аби отримати очікуваний результат. На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час консультативної зустрічі для обговорення стратегічних напрямків співпраці України з ООН на 2023-2027 роки.
«Будемо відвертими, проблема несправедливої оплати праці держслужбовців не вирішується вже 30 років. Маємо запровадити прозору структуру винагороди на основі класифікації посад. Головний маркер – оклад на рівні 70% і обмеження преміальних виплат 30-ма відсотками. Така модель забезпечить справедливість і зрозумілість формування винагороди і для державних службовців, і у суспільстві», - розповіла про головні принципи реформи Наталія Алюшина.
Серед інших пріоритетів, Голова Агентства назвала такі: формування дієвої нормативно-правової рамки діяльності публічної служби, підвищення рівня професійної компетентності службовців, формування інноваційного майданчика для взаємодії держави як роботодавця, і кандидатів на посади, цифровізація й розвиток культури публічної служби. За словами Наталії Алюшиної, означені пріоритети роботи НАДС мають єдину мету – розвивати спроможну професійну публічну службу, яка працює в інтересах громадян. Динаміку можна відчувати за низкою індикаторів. Наприклад, такими як: збільшення частки жінок на державній службі на посадах категорії «А» чи рівень довіри до місцевої влади.
Довідково: Рамковий проект партнерства між Україною та Організацією Об'єднаних Націй є важливою базою зі стратегічного планування та вагомою допомогою Україні. Під час обговорення консультативної зустрічі обговорено три пріоритетні сфери співпраці, на наступний п’ятирічний період: демократія, ефективне і справедливе управління, верховенство права; зелена та інклюзивна економіка й суспільство; соціальний захист та людський капітал.