Стійкість державної служби можна оцінити за законами металургії. Ми щодня гасимо внутрішню напругу, протидіємо зовнішньому тиску, намагаємося бути пластичними.
Про це пиши Голова НАДС Наталія Алюшина в авторській колонці на Лівий Берег - LB.UA.
Але наскільки стійкою є система державної служби? І де межа цієї стійкості?
Аби мати відповіді на ці запитання, удруге в НАДС провели соціологічне опитування. Дослідили ставлення державних службовців до організації роботи й оплати праці.
У серпні-вересні 2023-го було опитано більше 55 тисяч державних службовців. Тобто фактично кожного третього, з усіх категорій посад.
Коротко про основні висновки й результати:
"Опитуючи людей, ми помітили, що всіх утомлює, а в багатьох випадках – дратує політична колотнеча й інституційні маніпуляції навколо реформи. Люди не схильні відстежувати послідовність дій чи інституційні маневри її суб’єктів. Усі очікують, що результатом стане відновлення справедливості з боку держави щодо громадян, які забезпечують її життєдіяльність. Довіра – ключовий чинник стійкості системи державного управління. Люди не пробачають обману. Особливо у питаннях, в які щиро вірять. Ризикуємо втратити державних службовців, а з ними – і державу, якщо реформа системи оплати праці лусне, як бульбашка", - зазначила Наталія Алюшина.