Питання реформування системи оплати праці на державній службі на основі класифікації посад є стратегічним для стійкості державного управління. Відтак, важливо забезпечити комунікації на ключових експертних майданчиках. Про це Голова НАДС Наталія Алюшина заявила в рамках пленарного засідання ЦК Профспілки працівників державних установ України.
Вона розповіла про хід процесу класифікації посад, на якій ґрунтується нова модель оплати праці, і виклала власне бачення ризиків, що можуть виникнути внаслідок реформи. Зокрема, щодо можливого зниження рівня оплати праці на рівні районів та областей.
Голова Агентства виклала концептуальні засади реформи, зокрема щодо посилення ролі посадового окладу та скасування необґрунтованих виплат, запровадження обґрунтованого планування видатків на оплату праці.
Наталія Алюшина зауважила на особливостях законодавчого регулювання очікуваних трансформацій. Зокрема, щодо необхідності прийняття базового законопроєкту №8222, прийнятого Верховною Радою України 28 липня 2023 року за основу в першому читані. У цьому документі закладено фундамент реформи.
Водночас, за її словами, класифікація посад на наступний рік здійснюється на основі прийнятого Верховною Радою Закону про державний бюджет-2024 (№3460). «Цю разову законодавчу рамку варто розглядати як перший важливий крок, для запровадження нових підходів і зміни системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад», - наголосила Голова НАДС.