Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час заходу «Natolin4Capacity Building: розширення можливостей для державних службовців на шляху інтеграції України до ЄС. Підбиття підсумків проєкту та перспективи на майбутнє».
Зі вступними словами до учасників звернулись Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, проректорка Коледжу Європи Єва Оснецька-Тамецька та Керівник Відділу «Європейська Інтеграція, Належне Управління та Верховенство Права, Громадянське Суспільство», Представництво ЄС в Україні Асьєр Сантільян Лузуріага.
Задля забезпечення практико-орієнтованого навчання НАДС співпрацює з урядовими структурами, зокрема Офісом Віце-прем’єр міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством закордонних справ України, міжнародними організаціями й проєктами. Одним з партнерів є також Проєкт Natolin4Capacity Building, який фінансується ЄС та реалізується Коледжем Європи у Натоліні.
«У рамках співпраці Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, НАДС, Natolin4Capacity Building та Коледжу Європи у Натоліні у 2022 році створено освітню платформу Natolin4Capacity Building. Майже 7000 публічних службовців пройшли навчання на платформі за 16 онлайн курсами з різних аспектів функціонування ЄС та розвитку відносин ЄС і України», - розповіла Наталія Алюшина.
Окремо Голова Агентства зупинилася на співпраці з проєктом Natolin4Capacity Building щодо розробки та реалізації окремих програм підвищення кваліфікації. Так, у 2023 році між Вищою школою публічного управління та Коледжем Європи у Натоліні укладено Меморандум щодо взаєморозуміння. У цьому ж році в рамках проєкту Natolin4Capacity Building відбулося навчання 148 публічних службовців за 5 загальними короткостроковими програмами підвищення кваліфікації.
Також Наталія Алюшина підкреслила, що потреба у професійному навчанні фахівців у сфері європейської інтеграції залишається стабільно високою. На період 2025-2027 років вона становить більше ніж півтори тисячі осіб. А загальна потреба у підвищенні кваліфікації за напрямом «Європейська інтеграція» - більше ніж 25 тисяч осіб.
Директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач представила платформу з електронними навчальними курсами з європейської інтеграції “StudyiЯ”. Це інноваційна освітня платформа Вищої школи публічного управління, для навчання та розвитку публічних службовців. Наразі там розміщено 16 онлайн-курсів з європейської інтеграції, які були розроблені проєктом «Розвиток спроможності для інтеграції та реформ: підвищення адміністративної спроможності державної служби України до європейської інтеграції за допомогою комплексної освітньої програми» Natolin4Capacity Building. Серед переваг платформи - можливість навчання в будь-який час, доступність та отримання сертифікатів про проходження курсів. Освітня платформа StudyiЯ доступна за покликанням: study.hs.gov.ua.