• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
У НАДС обговорили з експертами PGA та Стенфордського університету питання організаційної культури на публічній службі України
опубліковано 28 березня 2025 року о 22:13

25 березня відбулась зустріч з представниками Стенфордського університету. Зустріч проходила в розширеному форматі за участі членів робочої групи щодо формування організаційної культури державної служби та служби в органах місцевого самоврядування та залучених українських та міжнародних експертів.

Відкриваючи засідання, Голова НАДС Наталія Алюшина висловила вдячність присутнім за інтерес до діяльності НАДС та багаторічну співпрацю. 

«Свого часу, саме завдяки старту проєкту «Цикл зворотного зв’язку державної служби», який ініціювали партнери з Асоціації «Професійний уряд» (PGA) та Стенфордського університету, розпочалася наша робота. Ми вдячні, що у нас є можливість сьогодні отримати обʼєктивну оцінку нашої роботи від незалежних експертів», - зазначила Наталія Алюшина.

Голова НАДС розповіла про напрацювання НАДС спільно з партнерами Програми SIGMA та Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) щодо розробки оновленої методології опитування «Публічна служба: Ваша точка зору», яке традиційно відбудеться у 2025 році. Оновлена методологія буде містити запитання про вплив неформальних відносин, рівень довіри до публічних службовців з деокупованих територій, адаптацію, оцінювання результатів службової діяльності та інші.

За словами Наталії Алюшиної, також розглядається можливість не лише кількісного дослідження, але й проведення низки інтервʼю публічних службовців з питання організаційної культури на робочих місцях. Цьогоріч організацію проведення опитування підтримав CIDS.

Експерти зі Стенфордського університету презентували результати аналізу стану організаційної культури на публічній службі в Україні за 2018 та 2023 роки, який вони здійснювали на основі даних досліджень «Публічна служба: Ваша точка зору».

«Нам було цікаво дізнатися, як змінилася ситуація на державній службі України з плином часу, особливо з огляду на те, що за цей період відбулося так багато значущих подій. Відразу зауважу, що деякі з питань опитування були складними для порівняння. Тож сьогодні ми представляємо вам наші висновки із рекомендаціями для подальших досліджень», - зазначила Кетрін Берш, доцент кафедри політології Фронтіса В. Джонстона Коледжу Девідсона, дослідниця проєкту «Врядування».

Кетрін Берш спільно з колегами Наталією Форрат (соціолог Мічиганського університету та організації з прав людини Freedom House, дослідниця проєкту «Врядування») та Кетрін Спенсер (програмний асистент Євразійського центру Атлантичної ради, дослідниця проєкту «Врядування») акцентували на порівнянні результатів досліджень у 2018 та 2023 роках, зокрема, в таких напрямках: цінності публічних службовців, рівень їх задоволеності роботою, співпраця між колегами, запровадження інновацій на публічній службі, наслідки повномасштабної війни, етика та корупція на роботі, вибір між публічною службою та приватним сектором тощо. 

Крім того, експерти надали рекомендації щодо важливих аспектів, які варто врахувати при організації дослідження організаційної культури на публічній службі України у 2025 році. 

У заході також взяв участь Френсіс Фукуяма - американський філософ, політолог, політичний економіст і публіцист, старший науковий співробітник Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі Стенфордського університету, викладач Центру з питань демократії, розвитку та верховенства права у Стенфорді.

«Я радий, що Україна була включена в дослідження. Ідея нашого проєкту полягала в тому, щоб створити порівняльний набір даних, за допомогою якого можна було б порівнювати країни за якістю їхньої державної служби. Наразі існує чимало схожих показників. Приміром, Світовий банк вже багато років публікує індикатори державного управління. Однак, все це індикатори сприйняття, засновані на думці експертів. А ми переконані, що в багатьох випадках експертна спільнота не має комплексного розуміння, що відбувається всередині тих чи інших державних структур. Тож, ми розпочали опитування громадської думки, що проводиться серед американських державних службовців щороку. Це доволі великий масив даних, і ми вирішили, що деякі із запитань доречно було б проводити на міжнародному рівні. Саме тому було розпочато це глобальне опитування державних службовців. Намагаємося залучити до дослідження якомога більше країн, щоб мати можливість порівнювати якість їх державної служби. І загалом я б радив всім державним інституціям на постійній основі збирати такі дані і відстежувати свою власну діяльність, щоб розуміти рівень ефективності», - зазначив Френсіс Фукуяма. 

Довідково: робоча група щодо формування організаційної культури державної служби та служби в органах місцевого самоврядування функціонує при НАДС для сприяння розвитку організаційної культури державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, відстеження тенденцій та пошуку ефективних рішень в цій галузі. До складу робочої групи входять українські та міжнародні експерти, представники проєктів міжнародної технічної допомоги, державних органів та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

«Цикл зворотного зв’язку державної служби» - ініційований у 2018 році спільний проєкт Секретаріату Кабінету Міністрів України, Асоціації українців-випускників провідних університетів світу «Професійний уряд» (PGA), Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (CDDRL) та Київської школи економіки (KSE).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux