• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
В Україні стартував 15-й Рішельє-форум публічної служби: урочисте відкриття
опубліковано 20 вересня 2023 року о 16:41

20 вересня  стартував Рішельє-форум публічної служби. Темою цьогорічного заходу стала інституційна стійкість публічної служби в умовах війни.

Під час урочистого відкриття Форуму Голова НАДС Наталія Алюшина зачитала вітальну адресу від Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, який побажав учасникам заходу сміливого втілення новаторських ідей, ініціатив та рішень, що виведуть публічну службу на новий рівень та зроблять її більш ефективною та відповідальною.

З вітальним словом також виступив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, наголосивши, що українська система державного управління максимально сприятлива і відкрита до впровадження кращих міжнародних практик та стратегічних ініціатив. Йдеться, зокрема, про реформу системи оплати праці на державній службі, формування культури доброчесності та доступності, просування принципів гендерного балансу.

Голова НАДС Наталія Алюшина як традиційна модераторка Рішельє-форуму коротко нагадала про багаторічну історію цього заходу, який за 15 років існування став міжнародною комунікативною платформою для обміну досвідом та сучасними тенденціями щодо впровадження в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування кращих практик публічного управління.

«Щороку ми збираємося на цьому майданчику аби дискутувати, сперечатися, народжувати геніальні ідеї... У попередні роки тут було озвучено десятки ініціатив. Тут ми формуємо візії і тренди. А згодом перетворюємо їх на практичні кейси системи публічного управління. Вони впливають на зміст і форму публічного адміністрування в Україні. Згадаємо, торік ми міркували про архітектуру нової моделі публічної служби. Насамперед – про інструменти, що посилюють її фундаментальну міцність. Минув рік і усі переконалися, що національна система публічного адміністрування стала міцнішою. Зокрема, за рахунок рішень, які озвучувалися на Рішельє-форумі», - зазначила Голова НАДС.

За словами Наталії Алюшиної, нині актуальними є питання інституційної стійкості публічної служби в умовах війни. Другий рік поспіль публічна служба гідно витримує випробування війною. Адже держава забезпечує усі соціальні зобов’язання. А також – усі процеси, що дозволяють країні успішно протистояти ворогу. 

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков під час онлайн-виступу додав, що завдяки кожному публічному службовцю Україна більш ніж півтора року забезпечує належне функціонування органів державної влади та надання послуг в умовах повномасштабної війни. 

«Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2015 році, та показала свою результативність і стійкість саме зараз, під час війни, змінила інститут спроможність органів місцевого самоврядування та його посадових осіб. Ми повинні бути свідомими, що громадяни зараз як ніколи чекають від нас швидких інноваційних рішень, які зможуть не лише відновити зруйновані територіальні громади і забезпечити сталий економічний розвиток, а й стати повноправним членом ЄС», - зазначив Олександр Кубраков.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк підкреслила, що реформа публічної служби є частиною євроінтеграційних прагнень України. 

«Цю реформу ми розпочали ще до війни, і попри все, маємо продовжувати її реалізацію. Вона відіграє важливу роль в на шляху нашого руху до ЄС. Важливими складовими реформи є законопроєкт про єдині підходи в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад, що готується до 2-го читання. Також важливо втілити в життя Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування», який незабаром уже набере чинності. Будемо продовжувати реформу децентралізації та посилювати спроможності місцевих громад. Крім того, маємо пам’ятати про ще один важливий напрямок реформи – інклюзивність на публічній службі, яка актуалізувалась  внаслідок війни», - сказала Олена Шуляк.

Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пригадала власний 22-річний досвід роботи на державній службі та поділилась особистими відчуттями її розвитку. 

«Вдячна тим, хто продовжує реформувати  публічне управління, бо знаю, на скільки це важливо, особливо в умовах війни. За ці роки нам вдалось закласти підвалини якісного державного апарату, який втримав ситуацію, особливо в перші дні війни. Вміння працювати в надзвичайно складних умовах, швидко адаптуватись до нових умов і продовжувати ефективно виконувати свою роботу – це те, що недооцінив ворог. Дякую всім, хто продовжує працювати на перемогу і бере участь у відновленні країни», - підкреслила Ірина Верещук.


Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив, що в умовах повномасштабного вторгнення, коли країна бореться, стійкість та інституційна спроможність - це один із факторів перемоги й зростання. 

«Маємо продовжувати реформу державного управління, враховуючи нові обставини. Як один з послідовних прихильників реформи зміни оплати праці вітаю революційний крок Уряду - запропонувати вже в бюджеті на 2024 рік імплементувати нову систему. В довгостроковій перспективі це дасть дуже серйозне підґрунтя для формування якісного публічного врядування в Україні не лише на держслужбі, а й в органах місцевого самоврядування. Також маємо продовжувати курс, який взяло НАДС - покращувати й інституційно зміцнювати систему професійної перепідготовки та навчання наших службовців. В найближчі 5-10 років держслужбу чекає дуже серйозний поступ в напрямі євроінтеграції. Зокрема, одна з основних позицій оцінки ефективності роботи країни на шляху до вступу в ЄС - сталість імплементування тих чи інших норм», - зазначив Олександр Корнієнко. 


До урочистого відкриття Рішельє-форуму також приєднались міжнародні партнери – представники ЄС, Ради Європи, ПРООН, ООН Жінки, НДІ, OECD/SIGMA, Фонду Ганнса Зайделя, DECIDE, EU4Gender Equality, USAID, ВзаємоДія (SACCI), JICA, SURGe та ін.

Крім того, до Рішельє-форуму приєднався спеціальний гість Себастьян Юнгер - письменник, воєнний репортер і психолог, автор культової книги «Плем’я».

«Для мене честь виступати перед вами сьогодні. Я підтримую Україну з тієї дуже простої причини, що я відстоюю людську гідність і свободу. І це саме про те, про що боротьба у вашій країні. Весь світ переконаний, що ви переможете. Це єдино можливий результат у цій війні. Одного дня ми зустрінемось на мирних вулиця ваших міст», - звернувся до учасників Форуму Себастьян Юнгер.

Також  було презентовано фотовиставку «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна», виставку-документ «ВІКНА» Національного центру «Український дім» та фотовиставку «Спалах. Українська фотографія сьогодні».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux