Сьогодні розпочалось навчання нового набору учасників Школи підготовки стратегів — освітнього проєкту для державних службовців категорії «А», створеного на базі Вищої школи публічного управління при НАДС за підтримки проєкту RFA.
Учасниками стали близько 40 топменеджерів центральних органів виконавчої влади, зокрема, Офісу Президента, Мін'юсту, Мінсоцполітики, Міносвіти і науки, Мінветеранів, Мінрозвитку громад та територій, Мінагрополітики, РНБО, БЕБ, Антимонопольного комітету, Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, Пенсійного фонду, ЦВК, Держагентства з управління зоною відчуження, Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Держспецзв’язку, Державної міграційної служби України, Національної сервісної служби України, Держархівслужби, Держінспекції енергетичного нагляду, Нацкомісії зі стандартів державної мови, Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, Українського інституту національної пам'яті.
З вітальним словом до учасників Школи підготовки стратегів звернулась Голова НАДС Наталія Алюшина, наголосивши, що тут зібрались вже досвідчені управлінці, які щоденно ухвалюють рішення і тримають темп у складних системах. Але навіть для таких професіоналів критично важливо час від часу виходити з операційної рутини та потоку щоденних завдань, щоб зосередитися на стратегічному баченні, довгострокових векторах і розвитку лідерських якостей для управління змінами. Це можливість подивитися на себе та свою команду з боку, подумати про довгострокові цілі, переосмислити підходи та закласти фундамент для системних трансформацій.
Вона також підкреслила практичну цінність навчання: кожен учасник отримає набір інструментів, який можна одразу використовувати у своїй роботі. Такий підхід уже впроваджено в НАДС — Агентство системно працює за принципами управління, орієнтованого на результат: від стратегічного й операційного планування в ІТ-системі ProjectUA до інтерактивних дешбордів, які відображають ключові показники роботи та кадрової аналітики державної служби.
Протягом місяця досвідчені викладачі й тренери надаватимуть слухачам знання з формування цілісної системи державного стратегічного планування та управління в умовах глобалізації, євроінтеграції та післявоєнної відбудови. Усього в рамках цьогорічної Школи підготовки стратегів передбачено 8 навчальних модулів. Серед обов’язкових модулів - стратегії розвитку сфери і сектору політики, медіація та управління конфліктами, етичні дилеми лідера при прийнятті управлінських рішень. На вибір учасників – модулі про комунікації з ветеранами, формування політики стійкості, інструменти OSINT, SIGMA та ін. Фіналом стане справжній «Transition Book» — документ стратегії розвитку та відновлення України, створений учасниками. По завершенню програми всі учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.
Сьогодні говорили про стратегію сфери політики - SWOT- аналіз, оцінка потреб громадян, постановка стратегічних завдань, побудова дерева проблем, орієнтованість на результат, цілепокладання, тощо.
В програмі тренінгу - інтерактив, практичні кейси й завдання, стратегічне мислення, управлінські виклики, пошук нестандартних рішень, ділова гра «Відновлюємо Україну разом», робота у групах з тренерками Марією Плаксенко, Іриною Лазоревич, Наталією Королюк, Анною Коваленко, Христиною Живогляд.
Додатково:
«Школа підготовки стратегів» - це освітня ініціатива Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) та Вищої школи публічного управління за підтримки Проекту МТД "Відновлення для всіх" (RFA - Recovery for All), що реалізується компанією Alinea International та фінансується урядом Канади. Метою навчання у «Школі підготовки стратегів» є формування серед топ-менеджерів державної служби (категорія "А") сучасного управлінського світогляду через оволодіння знаннями і навичками розробки стратегій, необхідного в умовах післявоєнної відбудови. У 2023 році учасниками проєкту стали 42 державних службовці, які займають посади державної служби категорії "А", у 2024 році – 51 державний службовець кат. "А" .