Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь в узгоджувальній нараді щодо висловлених зауважень до проекту наказу НАДС «Про затвердження Методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосуванням».
До відома, НАДС відповідно до пункту 20 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 розроблено проект наказу НАДС «Про затвердження Методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби, розумним пристосування», який було надіслано на погодження до заінтересованих органів відповідно до законодавства України.
«Ми виходимо на фінішну пряму доопрацювання проекту Методики забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби. Так, нами отримано пропозиції від Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Національної асамблеї людей з інвалідністю України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства розвитку громад та територій України. Частина з них є доволі слушними і ми погоджуємося з висловленими пропозиціями. Але деякі моменти потребують узгодження та консолідації спільної позиції», - зазначила Наталія Алюшина.
За результатами наради, учасниками обговорено висловлені зауваження та усунуто розбіжності. Мова, зокрема, йшла про особливості проходження конкурсу особами з інвалідністю, перелік розумного пристосування та механізм його застосування під час проведення конкурсної процедури, а також ряд інших питань, що стосуються дотримання прав осіб з інвалідністю.
У підсумку – всі питання, що потребували узгодження було опрацьовано. Тож тепер, проект Методики готується на повторне погодження до заінтересованих органів після чого буде направлено до Міністерства юстиції для проходження державної реєстрації.
Додамо, що за словами представниці Національної асамблеї людей з інвалідністю України Вікторії Назаренко, НАДС є одним із перших, хто говорить про розумне пристосування не лише під час виконання службових обов’язків, а й під час проведення конкурсного відбору. Адже без цього важко говорити про побудову дійсно безбар`єрного суспільства.