Як відомо, в основу реформи системи оплати праці держслужбовців буде закладено принцип класифікації посад. Після її імплементації, розробка програм підвищення кваліфікації буде здійснюватися в межах певної сім’ї посад. Це дозволить зробити професійне навчання державних службовців більш профільним і таким, що відповідатиме функціоналу конкретної сім’ї посад.
Наразі Вищою школою публічного управління створено робочі групи з розробки рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сімей посад «Управління персоналом», «Комунікація та інформаційне забезпечення» та «Літературне редагування».
Учасники обговорили особливості призначення на посади держслужби та спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад категорії «Б» та «В». Також розглянули типові посади держслужби, критерії віднесення та рівні типових посад державної служби. Крім цього, детально зупинилися на алгоритмах розроблення рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сім’ї посад «Управління персоналом».