Учасники Робочої групи розглянули з 1 по 31 поправку, які були подані до документа.
Ряд поправок стосувалися питання розширення кола державних органів, результати класифікації яких НАДС не погоджує. Втім, Головою НАДС Наталією Алюшиною зазначено наступне. Класифікація посад є необхідним та основоположним елементом нової моделі державної служби. Тому вона має проводитися в усіх органах за єдиними підходами, навіть якщо на них не поширюються нові умови оплати праці. До того ж сфера застосування класифікації посад є ширшою і стосується не тільки визначення оплати праці. Зокрема, передбачається, що з урахуванням результатів класифікації посад буде здійснюватися професійне навчання державних службовців, яке враховуватиме функціональне спрямування роботи на посаді, формуватимуться специфічні вимоги до кандидатів на посади тощо.
Ще одна група поправок стосувалася приведення законопроєкту № 8222 у відповідність до Закону України «Про оплату праці». Проте, для уникнення юридичної невизначеності та неоднакового чи помилкового застосування норм законів, НАДС запропоновано залишити без змін зазначену норму. Тобто в редакції, прийнятій Парламентом у першому читанні. Оскільки, Закон «Про оплату праці» і законопроєкт № 8222 передбачають відмінні складові заробітної плати працівників і не всі із них можуть бути застосовані до державних службовців. При цьому, законопроєкт № 8222 визначає нові підходи в частині оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, передбачає визначення сталої та варіативної заробітної плати та перелік їх складових.
Наступне засідання відбудеться 30 жовтня.
Відеозапис засідання можна переглянути тут - http://surl.li/mfitt
Нагадаємо, що до складу групи увійшли народні депутати України, представники Апарату ВРУ, Офісу Президента України, СКМУ, держорганів, науковці, міжнародні та вітчизняні експерти. Упродовж п’яти засідань буде опрацьовано 125 поправок, поданих до законопроєкту.