Сьогодні, 22 листопада, під керівництвом Голови НАДС Наталії Алюшиної відбулося засідання колегії. Члени колегії заслухали інформацію про поточний стан та очікувані зміни класифікації посад, а також про діяльність міжрегіональних управлінь НАДС у період дії воєнного стану.
За словами Наталії Алюшиної, класифікація посад сприяла ретельному перегляду основних завдань та функцій, як державних органів, так і кожної окремої посади. Водночас виявлено й низку проблемних питань організаційного, методологічного та практичного характеру. Відтак, НАДС підготовлено проєкт змін до Алгоритму проведення класифікації посад державної служби в умовах воєнного стану та Каталогу типових посад державної служби та критеріїв віднесення до таких посад. Наразі триває попереднє опрацювання проєкту змін із заінтересованими сторонами.
Директор Генерального департаменту з питань політики оплати праці та функціонального розвитку державної служби Наталія Крінська-Шарай детальніше розповіла про стан впровадження нової системи оплати праці. З початку року проведено класифікацію 146 333 посад з понад 4 тисяч державних органів. Виявлено особливості віднесення до сімей посад у державних органах. Також проведено аналіз сильних та слабких сторін практики впровадження нової системи оплати праці та, зокрема, класифікації посад. За результатами опитування понад 22 тисяч державних службовців виявлено потребу у доопрацюванні процедури проведення класифікації посад в державних органах, а також підвищення поінформованості державних службовців щодо її організації.
Інформацію про діяльність міжрегіональних управлінь НАДС у період дії воєнного стану представили начальниця Центрального міжрегіонального управління НАДС Іоліта Адамська, начальниця Південно-Східного міжрегіонального управління НАДС Людмила Трушина, начальниця Західного міжрегіонального управління НАДС управління Ольга Смалій.
Додамо, що постановою КМУ від 7 квітня 2023 року № 316 оптимізовано територіальні органи НАДС і на сьогодні функціонує три міжрегіональні управління НАДС – Центральне, Південно-Східне та Західне. Їх основними завданнями є: реалізація державної політики у сфері державної служби та з питань управління персоналом на відповідній території, здійснення функціонального управління державною службою та ін.
Члени колегії висловили підтримку ініціативам НАДС. До обговорення долучилися Юрій Піжук, Голова профспілки працівників державних установ, Віктор Тимощук, заступник Голови Правління Центру політико-правових реформ, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.