Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час Конференції з нагоди офіційного закриття Проєкту технічної допомоги ЄС Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів».
Проєкт успішно реалізовано Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Його мета - підвищити ефективність державного нагляду за ГМО, захистом прав на сорти рослин, насінням і садивним матеріалом відповідно до норм ЄС.
«Сьогодні особливий день, адже проєкт офіційно завершено. Ми з гордістю зараховуємо його до переліку реалізованих ініціатив. Це - 60-й завершений проєкт Twinning в Україні», - зазначила Наталія Алюшина. Вона також додала, що проєкт завершено із високими результатами й демонстрацією активної позиції у використанні програм технічної допомоги. Лише цього року Держпродспоживслужба подала 13 проектних пропозицій інструменту TAIEX.
Окрім того, в Україні наразі реалізуються ще два проєкти Twinning, які впроваджують європейські стандарти у державному управлінні. Ще 14 – на стадії підготовки детального технічного завдання Twinning Fiche, а один – на етапі підписання контракту. Загалом Україна має 76 проєктів Twinning і це свідчить про ефективну координацію цих ініціатив Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС.
Додамо, що Twinning — це інструмент інституційної розбудови, який об’єднує державні органи України та аналогічні структури країн-членів ЄС для спільного впровадження реформ. Його мета — допомогти Україні адаптувати національне законодавство та управлінські процеси до норм і стандартів ЄС. Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу забезпечує координацію всіх проєктів Twinning в Україні, виступаючи містком між європейськими партнерами та українськими бенефіціарами.