«Сьогодні перед усією країною стоїть відповідальне і складне завдання: як в умовах війни зберегти дієвість роботи державних органів. Оголошення воєнного стану та необхідність заощадження бюджетних видатків вимагають від нас удосконалення системи публічного управління. Власне, функціональний аудит дозволяє визначити критичні та актуальні функції, виключити або спростити зайві», - на цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час проведення тематичного вебінару, де розглянуто практичні аспекти проведення аудиту.
За словами Голови Агентства, результати, які будуть отримані після проведення аудиту, дадуть обґрунтовані підстави для зваженої оцінки потреб та можливостей. Це в свою чергу дозволить визначити актуальні перспективи в умовах воєнного часу, запропонувати рішення щодо автоматизації чи цифровізації деяких робочих процесів.
Під час вебінару експерти Генерального департаменту з питань політики оплати праці та функціонального розвитку державної служби відповіли про найбільш поширені питання, які виникають при провеленні функціонального аудиту. Також на конкретних прикладах розглянуто порядок заповнення необхідних форм та надано практичні поради, що допоможуть якісно підготувати підсумковий звіт. Зазначимо, що з теоретичною базою учасники вебінару вже ознайомилися в рамках курсу «Проведення функціонального аудиту органів виконавчої влади». Він доступний на платформі Української школи урядування. До речі, навчання вже пройшли понад 7 тисяч осіб.
Запис вебінару долучено до навчальних матеріалів.
Окремо звертаємо увагу, що після вебінару всі отримані питання буде опрацьовано та підготовлено відповіді на найбільш поширені з них. З відповідями можна буде ознайомитися в телеграм-каналі «Реформа системи оплати праці» (https://t.me/reforma_OP).
У нагоді також стане практичний посібник «Як провести функціональний аудит органу виконавчої влади», який допоможе здійснити його швидко, якісно і з досягненням очікуваних результатів. Він доступний за лінком - https://bit.ly/3LYEOHm.
Крім того, для кращого розуміння на курсі вже розміщено два з трьох відеороликів, які наглядно ілюструють алгоритм і порядок заповнення форм документів. Запрошуємо ознайомитися з цими матеріалами на курсі.
Проведення функціонального аудиту потребує часу. Тому не варто залишати все на останній день. Чим ґрунтовніше ви підійдете до виконання цього завдання – тим якісніший результат отримаєте у підсумку.