Сьогодні відбулося засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Зокрема, депутати розглянули і підтримали проєкт Закону про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності (реєстр. № 7353) в рамках підготовки до другого читання.
До законопроєкту надійшло понад 60 пропозицій (поправок) народних депутатів України від різних фракцій та груп, які обговорено у ході числених засідань Комітету і Робочої групи. Підтримано й пропозиції НАДС що стосувалися переліку працівників, на яких буде поширюватися дія Закону, розробки підзаконного нормативного-правого акту Уряду, яким визначатиметься чіткий порядок надання такої допомоги.
Робота з таблицею до другого читання відбувалась у взаємодії з народними депутатами України та колегами з Міноборони, Мінсоцполітики, Мін’юсту, МОЗ, Мінагрополітики, Секретаріату Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, представниками Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України та соціальними партнерами.
Рішення вищезгаданого парламентського Комітету прийнято одноголосно. Далі очікується розгляд проекту Закону в сесійній залі Верховної Ради України.
Нагадаємо, що пропозиції щодо розробки цього законопроєкту внесені після ракетних ударів по будівлям Миколаївської та Харківської облдержадміністрацій. За статистичними даними від початку повномасштабної агресії загинуло 108 державних службовців, поранення отримали 80 осіб, зникли безвісти 205. Відповідні категорії працівників та члени сімей отримають грошову допомогу після прийняття і набрання чинності цим Законом, починаючи з 24 лютого 2022 року.