Кожен державний орган має план дій в умовах можливого блекауту, що дозволить забезпечити стабільність функціонування державного апарату, безперервність державного управління, збереження інституційної стійкості та надання базових послуг населенню.
На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина в прямому ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини».
«Війна змінила фокус соціальної відповідальності влади. Стали іншими пріоритети громадян. Першочерговими є питання безпеки і визначеності. Наші публічні службовці здатні забезпечити ці виклики. Чимало з них виявили феноменально відповідальне лідерство. Це дозволить забезпечити належні умови для безперервного функціонування державного апарату», - зазначила Наталія Алюшина.
Голова НАДС розповіла, як готується державний сектор до умов можливого блекауту. За її словами, адміністративні будівлі облаштовують джерелами резервного електропостачання та точками доступу до інтернету (Starlink). Створюються запаси води і забезпечують місця для зберігання пального. Де можливо, організували укриття.
«Блекаут – найгірший сценарій. Ми до нього готуємося, але намагаємося уникнути. Кожний державний орган відповідає за організацію робочого процесу й збереження інституційної стійкості. Пріоритет – забезпечення енергетичної автономності. Державним інституціям поставлено завдання бути активними локаціями, доступними для громадян», - наголосила Наталія Алюшина.
Крім того, як розповіла Голова НАДС, за ініціативи Президента відкриті «Пункти незламності». Там є світло, вода, тепло, зв’язок та інтернет. Уряд працює, аби забезпечити їх старлінками.
«Пункти незламності в умовах можливого блекауту стануть локаціями взаємодії влади і громадян. Пункти розташовані практично в усіх в офісах обласних, районних, міських адміністрацій і будівлях органів місцевого самоврядування. Тобто там, де люди звикли бачити владу, яка вирішує їхні питання. І там вони її будуть бачити і надалі», - зазначила Голова НАДС.