• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Голова НАДС Наталія Алюшина: Оцінювання та нематеріальна мотивація - важливі інструменти управління персоналом
опубліковано 26 листопада 2024 року о 15:47

Процедура оцінювання результатів службової діяльності та нематеріальна мотивація – це важливі інструменти управління персоналом на державній службі. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час семінару TAIEX «Інструменти нематеріальної мотивації державних службовців, проведення оцінки персоналу, утримання державних службовців в умовах воєнного стану та залучення на деокупованих територіях».

«Маємо врахувати кращі європейські практики, але водночас адаптувати їх до українських реалій, щоб ці процеси стали не лише формальними, а дійсно ефективними. Наприклад, оцінювання часто сприймається як інструмент покарання та іншого негативного впливу на підлеглих. Також до процедури оцінювання результатів службової діяльності можуть підходити формально й нівелювати мету та результати цієї процедури. Натомість, метою оцінювання є розвиток державного службовця, покращення ефективності та результативності роботи, а також забезпечення досягнення стратегічних цілей державного органу», - зауважила Голова Агентства.

Вона також додала, що Національним агентством розроблено зміни до статті 44 Закону України “Про державну службу”, що передбачають виключення такої підстави для звільнення з державної служби, як отримання негативної оцінки за результатами щорічного оцінювання. Крім того, передбачено можливість й механізм кар’єрного просування державного службовця у разі отримання ним відмінної оцінки за результатами такого оцінювання.

За словами Голови НАДС, не варто забувати й про інструменти мотивації, які допомагають не лише оцінювати, але й утримувати кадри в системі державної служби. Зокрема, мова йде про нематеріальну мотивацію, що дозволяє підтримувати моральний дух, визнавати заслуги і досягнення службовців, створювати гнучкі умови праці.

«Ми прагнемо до діалогу та обміну ідеями, які допоможуть нам у розробці кращих рішень для управління персоналом та формування ефективної державної служби, яка відповідатиме високим європейським стандартам», - резюмувала Наталія Алюшина.

Залучені експерти Рамона Молдован, заступниця Генерального секретаря Міністерства енергетики Румунії, Марі-Лііс Суурпалу, директорка управління персоналом Управління інформаційних систем (Естонія), Дамір Ахметович, міжнародний експерт з державного управління (Боснія і Герцеговина) у своїх виступах зупинилися на питаннях оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, застосування інструментів нематеріальної мотивації державних службовців та шляхів утримання державних службовців в умовах воєнного стану та їх залучення на деокупованих територіях.

Довідково: у моніторинговому звіті SIGMA, підготовленому у 2023 році, зазначено, що законодавство України щодо оцінювання службової діяльності відповідає основним критеріям, встановленим Програмою SIGMA. Це важливо в контексті євроінтеграційних процесів України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux