Участь в онлайн-презентації взяли представники Колегії НАДС, Громадської ради, Профспілки працівників держустанов України, експерти, журналісти та ін.
Голова НАДС розповіла про результати роботи Агентства попереднього року, окреслила пріоритети діяльності на поточний рік, а також відповіла на запитання учасників заходу
«Рік, що минув, був особливим і став викликом для державної служби. Адже повномасштабна війна посилила запит людей на ефективність і доброчесність влади. Скажу одразу, що система публічного адміністрування вистояла і зберегла керованість країною. Нам вдалося опанувати ситуацію і адаптуватися до нових реалій. Військові і публічні службовці забезпечили оборону громад, гуманітарну логістику та соціальний захист», - зазначила на початку виступу Голова НАДС.
ТОП досягнень НАДС за 2022 рік:
- Розроблено законопроєкти, якими передбачено норми та положення, спрямовані на зміни в сфері публічної служби, зокрема у контексті євроінтеграції України.
- До Інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS) підключено 110 державних органів, внесено інформацію щодо майже 24 тисяч працівників.
- З початку повномасштабного вторгнення забезпечено швидке реагування на запити державних органів та органів місцевого самоврядування, створено «Лінію підтримки» щодо проходження служби і збереження документів з кадрових питань в умовах воєнного стану.
- Запроваджено автоматизований конкурсний відбір виконавців державного замовлення на професійне навчання публічних службовців на Порталі управління знаннями.
- Розроблено онлайн-курс «Проведення класифікації посад державної служби». Забезпечено координацію утворення понад 1100 класифікаційних комітетів у державних органах. Здійснено примірну класифікацію у 197 державних органах щодо 189 тисяч посад державної служби.
- Розроблено методологію та здійснено координацію функціонального аудиту у 65 органах виконавчої влади та Державній судовій адміністрації. Підготовлено та подано на розгляд Уряду Пропозиції щодо підвищення ефективності державного управління та державної служби за результатами функціонального аудиту.
Пріоритети НАДС на 2023 рік:
- Продовжити політику впровадження мовних компетентностей серед державних службовців в рамках спільного проєкту НАДС та EF.
- Розвиток Вищої школи публічного управління як кращого в Україні закладу з підготовки лідерів-управлінців.
- Підготовка на основі Вищої школи кадрів для деокупованих території, гартування цінностей управлінського лідерства.
- Розвиток функціоналу інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS) та її подальше впровадження в міністерствах, ЦОВВ та інших державних органах.
- Удосконалення законодавства в сфері державної служби та служби в ОМС із наближенням до стандартів і норм ЄС.
- Системна підтримка публічних службовців на деокупованих територіях, надання швидких консультацій та методичного супроводу, створення належних умов для їх професійного навчання.
- Супровід Закону щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців та проведення класифікації посад держслужби в державних органах з метою розроблення нових умов оплати праці на 2024 рік на основі грейдів.
- Координація процесу класифікації посад державної служби в державних органах.
- Реалізація експериментального проекту щодо застосування Порядку формування фонду оплати праці держслужбовців у державному органі з метою запровадження єдиних і прозорих підходів до планування і розподілу видатків на оплату праці держслужбовців під час прийняття Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
«Шукаємо шляхи як працювати краще та ефективніше. Попри війну, ми не збавляємо оберти. Наші цілі та плани на поточний рік амбітні і масштабні. Висловлюю слова вдячності команді НАДС, державним інституціям, міжнародним партнерам, асоціаціям, спілкам, громадським організаціям, експертам, - усім, з ким співпрацюємо. Дякую за довіру, ваші небайдужість до питання публічної служби та активну позицію», - зазначила Наталія Алюшина.