• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Голова НАДС Наталія Алюшина розповіла про навички майбутнього під час Форуму в Запорізькій політехніці
опубліковано 28 листопада 2024 року о 16:54

Людський капітал і навички майбутнього обговорювали сьогодні учасники Форуму в Національному університеті «Запорізька політехніка».  Захід об'єднав експертів освіти, бізнесу та державного управління, що дискутували на тему підготовки фахівців із потрібними для розвитку економіки України знаннями, вміннями і навичками. Також торкались питання цифрових компетенцій і роботи з сучасними технологіями в різних галузях економіки. 

Під час відкриття Форуму Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина поділилась власним баченням, яких спеціалістів цінитимуть українські індустрії після війни. 

«Маємо розглядати війну як виклик, що дозволить нам стати сильнішими. Україна, попри війну, рухається до формату постіндустріальної економіки. Це – світовий тренд останніх років. Його ознаки – цифровізація, посилення ваги high-tech виробництв, креативних індустрій та інноваційних сервісів. Ці сфери згенерують нові робочі місця, замість втрачених під час війни», - зазначила Наталія Алюшина.

На думку Голови НАДС, найбільш динамічного розвитку досягатимуть саме високотехнологічні індустрії. Серед них – агротех, фудтех, ІТ, military-tech, енергетика. За її словами, саме ці сфери мають найбільший потенціал до зростання, з огляду на наявні ресурси і першочергові потреби держави. Тож саме там варто шукати перспективні спеціальності, що матимуть ринковий попит упродовж наступного десятиріччя.

«Кожний, хто поставить на ці напрями, має високі шанси здобути успіх», - наголосила Наталія Алюшина.

Обговорюючи роль діджиталізації у майбутніх професіях, Голова НАДС підкреслила, що поступово всі індустрії будуть трансформуватися з урахуванням трендів автоматизації і цифровізації. А штучний інтелект стане обов’язковою складовою при експлуатації будь-якого цифрового продукту.

Ще однією темою дискусії під час Форуму був пошук персонального балансу у розвитку Hard skills і Soft skills. 

Очільниця Нацагентства переконана, що soft – компетенції майбутнього. Вона поділилась результатами дослідження Фонду Карнегі-Мелона і Стенфордського дослідницького інституту про те, що успіх управлінців в компаніях зі списку «Fortune 500» на 75% залежить від soft і 25% від hard skills. Тобто м'які навички більшою мірою впливають на розвиток кар'єри.  

 За словами Наталії Алюшиної, визначальним у найближчі роки буде критичне мислення, здатність бачити питання комплексно, активне навчання, витривалість та гнучкість, лідерство, креативність і вміння працювати в команді. 

«Жорсткі навички допомагають бути класним фахівцем, м’які – будувати кар’єру та формувати репутацію. Потрібен правильний баланс. Але головне – весь час вдосконалюватися. Відвідувати навчальні програми, тренінги та секції особистісного зростання. За таких умов ви будете кращими претендентами у будь-якому кадровому відборі», - наголосила Голова НАДС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux