За словами Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної, трансформація організаційної культури має слугувати рушієм для подальших змін в державному секторі, які базуватимуться на цінностях служіння народу, досягненні результатів, ініціативності та інноваційності, відкритості комунікацій, безбар’єрності та доброчесності. Без зміни організаційної культури майже неможливо говорити про подальший розвиток публічної служби як цілісної та стабільної системи, що здатна ефективно боротися з викликами сьогодення.
Про важливість організаційної культури говорили й запрошені експерти, а саме: Ольга Горбановська, керівниця практики People Advisory Services EY в Україні, Дамір Ахметович, міжнародний експерт з питань публічного управління, Сергій Рокунь, керівник компоненту 1 проєкту «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity), Богдана Левицька, директорка благодійної організації «Благодійний Фонд «Волонтерське об’єднання «ВЕСТА».
Приміром, Ольга Горбановська розповіла про нові тренди організаційної культури. Один із них - майбутнє благополуччя робочої сили організації залежить від розумного спрямування руху талантів. Адже керований рух талантів – є основою успіху будь-якої організації. Він являє собою показник різниці між співробітниками, які готові звільнитися, і кандидатами, які зацікавлені у приєднанні до організації. Серед іншого, конкурентної переваги дозволять досягти: покращення людської взаємодії, навчання, навички та кар’єрний шлях, технологія роботи та GenAI й пріоритети в системі загальної винагороди.
Виступ Даміра Ахметовича було сфокусовано навколо аспектів формування організаційної культури та забезпеченні ефективності організації. Сергій Рокунь зупинився на питаннях доброчесності, що, на його думку, є засадничою умовою здорової організаційної культури публічної служби. А ось Богдана Левицька розповіла про те, якою має бути культура на публічній службі, враховуючи сьогоднішні потреби у належній комунікації із ветеранами.
Також в рамках круглого столу відбулося напрацювання пропозицій до концепції культури публічної служби.
Додамо, що проведення круглого столу «Трансформація культури публічної служби» вже стало традиційним. Він щороку об’єднує експертів з питань управління персоналом державного та громадського секторів. У фокусі обговорення - співвідношення ефективності роботи організації з її культурою, якою має бути загальна культура на публічній службі та яких змін вона потребує зважаючи на умови сьогодення.