«Ми прагнемо розбудовувати відкриту, прозору, інклюзивну, безбар’єрну державну службу рівних можливостей. Важливим аспектом в цьому є залучення молодих фахівців. Для держави – це питання кадрового омолодження, ефективності системи державного управління, результативності державної політики». На цьому наголосила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час всеукраїнського круглого столу з нагоди Дня Української державності «Права молоді та державна служба: реформування інституту службової кар’єри».
Аби залучити молодь на державну службу, НАДС пропонує різні механізми популяризації державної служби та розвитку кар’єри, зокрема і на законодавчому рівні.
«НАДС має практику проведення такого заходу як «Промодень на державній службі». Великою популярністю користуються «Дні відкритих дверей» в державних органах. Сьогодні кожна молода особа може спробувати свої сили на державній службі, пройшовши стажування в будь якому державному органі чи доєднавшись до спеціалізованих програм з особистого розвитку, що проводяться за підтримки державних органів. Наприклад, такої програми, як «Державотворець», - зазначила Наталія Алюшина.
Упродовж 2019-2022 років стажування в НАДС пройшли 18 осіб. А шестеро молодих фахівців пройшли практику в різних структурних підрозділах НАДС з початку року.
Також Голова НАДС закликала молодих людей приділяти увагу професійному розвитку та зростанню. Сьогодні для цього є багато інструментів та можливостей. Приміром, через освітні серіали. Так, на порталі Дія.Освіта є освітній серіал «Публічна служба». Це новий серіал для тих, кому цікаво, як працює влада в Україні. Курс розроблено з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.
«НАДС все робить для того, щоб сучасна державна служба була відкритою до продукування нових ідей, впровадження сучасних технологій та інновацій. На моє переконання, це шлях до розвитку спроможності державних органів, які працюють над відновленням України та гідно представлятимуть Україну у міжнародному просторі, зокрема на переговорах, в інституціях ЄС», - резюмувала Наталія Алюшина.