Питання перехідного правосуддя та доброчесності в публічному секторі обговорювалися під час зустрічі Голови НАДС Наталії Алюшиної з представниками проєкту MATRA, що реалізується за підтримки МЗС Королівства Нідерланди та Гаазької академії місцевого самоврядування.
Наразі команда НАДС спільно з міжнародними експертами в рамках проєкту MATRA розпочали розробку двох навчальних програм для держслужбовців. Одна з них – із перехідного правосуддя (Transitional Justice), друга – із доброчесності (Integrity).
«Повномасштабна війна вимагає від публічних службовців обізнаності з питань впровадження правосуддя перехідного періоду. Ідеться про справедливість для жертв війни та покарання для воєнних злочинців, про життя після війни та пост-воєнне відновлення. Адже Україна зараз є плацдармом для перехідного правосуддя», - наголосила Наталія Алюшина.
Начальний курс буде представлено в освітньому серіалі для формування знань про перехідне правосуддя та державну політику щодо деокупації та реінтеграції. А також передбачені онлайн-тренінги міжнародних експертів в режимі реального часу.
Окрему увагу було приділено підготовці навчального курсу з доброчесності в публічному секторі. Там буде зібрано відео та аудіо матеріали, а також практичні кейси з європейських практик професійного навчання з питань доброчесності.
За словами Голови НАДС Наталії Алюшиної, доброчесність є важливою складовою фаху державного службовця та одним із ключових принципів державної служби.
«Наша співпраця з проєктом MATRA в рамках питання доброчесності триває кілька років та показує позитивні результати. Маємо низку реалізованих програм підвищення кваліфікації з питань впровадження цієї політики в публічному секторі. Підготовлено мережу тренерів з відповідних питань та практичний посібник щодо досвіду сприяння доброчесності на державній службі. Важливо продовжувати цю роботу, аби не тільки державні службовці, а й всі українці чітко усвідомлювали сутність і важливість поняття доброчесність», - зазначила Наталія Алюшина.