Під час координаційної зустрічі Голови НАДС Наталії Алюшиної із представниками Консультативного комітету Проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» було обговорено спільні проекти, їхні результати, а також плани на майбутнє.
Серед напрямків співпраці Наталія Алюшина відзначила удосконалення процедури збору та обробки інформації щодо чисельності державних службовців зокрема за гендерною складовою. Також ішлося про можливу співпрацю у створенні освітнього серіалу «Видатні особистості України в націє- та державотворчих процесах». Окремо обговорили питання розробки і впровадження програми наставництва з метою розширення можливостей жінок у публічному секторі.
Наталія Алюшина наголосила на важливості формування нових компетентностей, зокрема етики взаємодії з особами, які зазнали насилля, повернулися з окупованих територій чи зони воєнних дій. За словами Голови НАДС, ці знання вкрай потрібні для публічних службовців. Актуальними інструментами можуть стати створення у рамках спільної роботи з ООН Жінки онлайн-курсу для публічних службовців «Виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». Також триває спільна робота щодо реалізації тренінгів, які вчать правильно реагувати на випадки сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом.
«Ми і надалі будемо створювати можливості для професійного розвитку публічних службовців. Вища школа публічного управління продовжить реалізовувати освітні компоненти у короткострокових програмах. Будемо розробляти онлайн-курси для відточення нових актуальних навичок, що мають бути у державних службовців. Це дозволить громадянам комфортно отримувати якісні послуги і загалом почувалися захищеними», - зазначила Наталія Алюшина.
Також Голова НАДС зазначила про плідну співпрацю із Уповноваженою з питань гендерної політики прав Катериною Левченко.
Довідково: упродовж 2022 року в 14 регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі публічного управління за короткостроковими програмами підвищення кваліфікації навчалися з питань забезпечення гендерної рівності на державній службі понад 13 тисяч осіб. Більше інформації про ці та інші програми півдищення кваліфікації ви можете знайти на Порталі управління знаннями.