Забезпечення психологічної підтримки та адаптації українців у повоєнний період є чинником ефективності та інституційної стійкості публічного управління та соціального розвитку суспільства. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Забезпечення психологічної підтримки та адаптації українців у повоєнний період».
На думку очільниці Агентства, невміння або зниження здатності громадян протистояти психологічним проблемам впливають на здатність до адаптації і розвитку суспільства у воєнних реаліях, що впливає на перспективи повоєнного відновлення країни.
«Професіоналізм і психологічна стійкість персоналу на публічній службі є одним із визначальних чинників досягнення політичних цілей, проголошених на рівні держави. Тому питання психологічної підтримки та адаптації є щоденною практикою із створення належних умов для проходження публічної служби. Ідеться, зокрема, про застосування HR та освітнього інструментарію», - наголосила Наталія Алюшина.
Голова НАДС відзначила важливість формування культури підтримки ментального здоров’я. «Інвестиції в психологічну підтримку та адаптацію українців – крок до посилення інституційної стійкості і повоєнного відновлення України. Це накладає велику відповідальність на систему освіти і науки, де забезпечується професійне навчання та професійний розвиток персоналу», - зазначила Наталія Алюшина.
Додамо, що захід організовано НАДС спільно з Університетом економіки та права «КРОК» за участі Нідерландської бізнес-академії, Університету Миколаса Ромеріса (Литовська Республіка), Університету Фоджі (Італійська Республіка).