НАДС працює над тим, щоб публічна служба ставала більш відкритою, професійною та привабливою для кожного. Зокрема, і для молоді. Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина в рамках виступу на Всеукраїнському молодіжному форумі «Державотворець: Покоління стійкості». Ця масштабна подія об’єднала молодих людей з усієї України задля спільної розбудови теперішнього та майбутнього України.
«Ми бачимо, що молодь прагне не лише знати, як працює держава, а й впливати на процес. Ви шукаєте нові формати взаємодії, ставите важливі запитання, об’єднуєтеся заради спільних цінностей. І ми, як орган, відповідальний за формування політики у сфері державної служби працюємо над тим, аби створити для вас можливості», — зазначила Наталія Алюшина.
Наталія Алюшина розповіла про результати дослідження щодо бар’єрів залучення молоді на публічну службу. Серед них:
Очільниця НАДС наголосила, що сьогодні державна служба активно трансформується: змінюється організаційна культура, зростає рівень доброчесності, а також створюються умови для професійного розвитку.
Так, наразі в Україні реалізується реформа системи оплати праці держслужбовців, в рамках якої впроваджуються єдині підходи до класифікації посад і грейдова система. Також створено сучасну систему професійного навчання та підвищення кваліфікації. Приміром, Вища школа публічного управління має чималий арсенал програм підвищення кваліфікації та пул цікавих спікерів та тренерів. А на платформі EF є можливість безкоштовного вивчення англійської мови.
Також вона порадила молоді не боятися активно використовувати такий інструмент як стажування. Адже це може стати першим кроком до успішної кар’єри на публічній службі.
А ще мова йшла про механізм працевлаштування в органи державної влади та органи місцевого самоврядування. За словами Наталії Алюшиної, 14 липня Уряд підтримав розроблений НАДС законопроект який передбачає не лише удосконалення процедур вступу, проходження та припинення державної служби, але й відновлення конкурсної процедури. Відновлення конкурсів за новою процедурою на територіях, де не ведуться бойові дії, планується з 01 червня 2026 року.
На завершення вона закликала молодь не боятися подаватися на стажування, надсилати свої резюме до державних органів, цікавитися актуальними вакансіями та долучатися до тих команд, які поділяють їхні цінності.
Довідково: Хочете дізнатися більше про публічну службу в Україні? Пропонуємо до перегляду освітній серіал “Публічна служба”, розроблений НАДС спільно з Програмою розвитку ООН в Україні. Він доступний на платформі Дія.Освіта. Цей освітній серіал корисний для студентів, кандидатів на посади публічної служби, а також всіх інших громадян України, які хочуть більше дізнатися, як функціонує влада. Зокрема, переглянувши серіал Ви дізнаєтеся хто такі публічні службовці та як потрапити на публічну службу.