Нові освітні програми та питання прав людини стали головними темами міжнародного полілогу «Державна служба і права людини». Захід відбувся за ініціативи НАДС, Української школи урядування та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) в Україні.
Як зауважила Голова НАДС Наталія Алюшина, для публічних службовців важливо враховувати питання прав людини під час формування та реалізації державної політики, спонукати їх до партнерських дій з громадськістю та міжнародними організаціями.
За її словами, НАДС та Українська школа урядування забезпечують підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань дотримання прав людини та протидії дискримінації. Так, в рамках Проєкту міжнародної технічної допомоги «Права людини для України» розроблено відповідний онлайн курс, який розміщено на платформі Prometheus. Також є спеціалізована програма підвищення кваліфікації для публічних службовців та «Тренінг для тренерів з питань прав людини».
Вищезазначені заходи дали можливість у 2021 році підготувати 14 тренерів та підвищити кваліфікацію 189 державних службовців. В планах - підвищення кваліфікації для 1000 публічних службовців.
Також, Наталія Алюшина розповіла про кроки НАДС в частині забезпечення рівного доступу до державної служби, а саме для людей з інвалідністю. Адже це важливий суспільний індикатор дотримання прав людини. В Центрі оцінювання кандидатів на посади державної служби створено безбар`єрний простір. Експертами НАДС розроблено Методику забезпечення розумним пристосуванням осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посад державної служби. Працюють в НАДС й над розширенням функціоналу Єдиного порталу вакансій державної служби, щоб врахувати потреби осіб з інвалідністю при подачі документів.