Євроінтеграція України вимагає посиленої спроможності нашої публічної служби. Міжнародний досвід НАДС дає нам знання, необхідні для гармонізації теорії і практики державного управління за рахунок європейських підходів.
Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина в рамках панелі міжнародного форуму «Рухаючись до ЄС: порядок денний для України». На її думку, публічна служба адаптувалася до умов воєнного часу і тепер постав новий рівень викликів, що полягає у трансформаціях на цифрову, професійну, конкурентоздатну сферу.
За словами Голови Агентства, у 2023 році експерти Програми SIGMA провели моніторингову оцінку державного управління України у шести сферах, визначених в оновлених Принципах державного управління. Ця оцінка необхідна для визначення стану державного управління і змін для відновлення країни та євроінтеграційного процесу.
Наталія Алюшина визначила одним із ключових пріоритетів реформу оплати праці. «Концептуальною рамкою реформи має стати прийняття базового законопроєкту (№ 8222) щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці на основі класифікації посад. Документ розроблено відповідно до 5 Принципу державного управління SIGMA/OECD, основного для оцінювання спроможності держави-кандидата до вступу в ЄС», - зауважила Голова НАДС.
У заході взяли участь Асьєр Сантільян, Керівник відділу «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні, Беньямін Боббе, Керівник відділу Центральної та Східної Європи, Фонд Ганса Зайделя, Грегор Вірант, Керівник Програми SIGMA, Вадим Галайчук, Перший заступник голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС та інші учасники.
Організатори: Національне агентство України з питань державної служби, Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ, Центр адаптації державної служби до стандартів ЄС, Вища школа публічного управління за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.