Щороку НАДС проводить моніторинг оплати праці державних службовців. Це дозволяє проаналізувати та оцінити рівень оплати праці державних службовців, а також моніторинг дотримання законодавства з питань оплати праці державних службовців. Пропонуємо ознайомитися з даними моніторингу за 2024 рік.
Збір даних проводився протягом січня-березня 2025 року. Моніторингом охоплено 126 державних органів, на які поширюється дія Закону України «Про державну службу».
Нижче пропонуємо декілька інсайтів зі звіту:
1.Співвідношення між сталою та варіативною частиною заробітної плати за посадами державної служби, що були класифіковані 85 % – стала частина заробітної плати; 15 % – варіативна частина. Це узгоджується з викладеними в Плані України індикаторами реформи: чітке розділення заробітної плати на гарантовану (не менше 70%) і варіативну (не більше 30%) частини.
2.Виявлено наявність суттєвих розбіжностей між середніми заробітними платами залежно від умов оплати праці.
3.Найбільша середня заробітна плата по посадах, віднесеним до сім’ї посад «адміністративне керівництво (1)» в державних органах першої юрисдикції першого типу. Найменша, по посадах, віднесеним до сім’ї посад «діловодство, канцелярія та архів (8)» в державних органах третьої юрисдикції.