Відбулася мотиваційна сесія в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?», ініційована Першою леді Оленою Зеленською. В числі учасників заходу - Голова НАДС Наталія Алюшина та директор Вищої школи публічного управління Юлія Лихач.
Дводенна стратегічна сесія «Координація. Спроможність. Сталість» передбачала ознайомлення, фахову експертизу й тестування ряду проектів задля подальшого скоординованого напрацювання механізму, що дозволить уявити, як має виглядати державна послуга з психосоціальної підтримки. Також учасники зосередилися на питанні позбавлення стереотипів щодо психічного здоров’я і розвитку звички дбати про свій ментальний стан.
«Кожен із нас мусить дбати про ментальне здоров`я, адже ми щоденно переживаємо стрес. Програма «ТИ ЯК?», ініційована Першою леді, допомагає адаптуватися, вчить долати стреси й «вимикати» внутрішню тривогу. Це корисний інструментарій й для публічних службовців, що дозволяє їм долати внутрішні кризові ситуації. Особливо, коли ідеться про працівників органів влади та місцевого самоврядування на деокупованих територіях. Відповідну роботу Агентством вже розпочато», - зазначила Наталія Алюшина.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?» зумовлена потребою у психосоціальній підтримці щонайменше у 15 мільйонів громадян, які, за даними МОЗ, відчуватимуть погіршення психоемоційного стану різного ступеня важкості.
Мета програми:
Довідково:
Супроводження розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» забезпечує Координаційний центр психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України.
Напередодні стартувала комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?», мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, що допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку – https://howareu.com та запущено соціальні мережі Facebook, Instagram, Telegram, Viber, де зібрані техніки самодопомоги та підтримки людей поруч, зокрема у відеоформатах, у PDF-Аптечці, онлайн- та офлайн-ресурси, щоб звертатися за допомогою до перевірених, контакти гарячих ліній – для дзвінків в Україні та за кордоном.
Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).