В рамках третього навчального модулю у Школі підготовки стратегів Голова НАДС Наталія Алюшина обговорила з представниками Вищого корпусу державної служби етичні дилеми лідера при прийнятті управлінських рішень та роль доброчесності у побудові ефективної організації.
Понад 30 державних службовців категорії «А» із 27 органів державної влади ознайомились із концепцією чотирьох типів етичних дилем Рашворта М. Кіддера, різницею між етичними та професійними дилемами, реагуванням на них лідерів, практичними інструментами для вирішення дилем, тощо.
Як зазначила Голова НАДС, стосунки керівника і підлеглого - це взаємодія двох людей і взаємний вплив у спільній роботі для досягнення єдиної мети організації. Часто підлеглий і керівник віддзеркалюють один одного. В контексті доброчесності це означає, що дуже важливо, аби співпадали їх основні цінності.
«Реагування лідера на дилеми має полягати у створенні обставин або клімату, за яких вибір правильного підходу буде легким і природним. Для цього треба створити сприятливі умови, забезпечивши наявність державних службовців з високими професійними та моральними стандартами, а також сприятливе робоче середовище. Що стосується моральної сторони профілю державних службовців, то важливо шукати людей, які втілюють високі стандарти доброчесності, відповідальності, емпатії. В той же час, сприятливе робоче середовище має бути побудоване на основі належних загальних управлінських практик, ефективних антикорупційних заходів, сприятливої організаційної культури», - зазначила Наталія Алюшина.
Практична частина модулю включала опрацювання реальних кейсів з вирішення дилем на публічній службі з використанням тестового інструментарію - тестів на дотримання юридичних норм, професійних стандартів, інтуїції, рольової моделі та ін.
Цей етап навчання став черговим кроком у підготовці управлінців вищого корпусу до впровадження ефективних стратегій розвитку в державному управлінні.
Ініціаторами Школи підготовки стратегів є НАДС та Вища школа публічного управління за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe Project), що реалізується компанією Alinea International та фінансується урядом Канади.