В окремих державних органах існує проблема втрати кадрових документів. Здебільшого ідеться про адміністративні приміщення, що були частково або повністю зруйновані внаслідок бойових дій, або знаходяться на окупованій території. Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час міжвідомчої онлайн наради.
«Існують також випадки, коли працівники державних органів вимушено знищували документи, аби персональні дані не потрапили до рук ворога», - наголосила Наталія Алюшина. За її словами, усі зацікавлені сторони мають визначити шляхи відновлення втрачених документів та пошуку інформації, необхідної для відновлення.
«Важливо напрацювати алгоритм дій для відновлення втраченої інформації. У цьому можуть допомогти успішні кейси інших органів. Відновити весь обсяг інформації легше, якщо дані зберігалися на електронних носіях чи певні територіальні управління були підключені до інформаційної системи управління людськими ресурсами. А от що робити в ситуаціях, коли була відсутня можливість зберегти хоч якусь інформацію? Саме на такі складні питання нам необхідно знайти відповіді», - зауважила Голова НАДС.
Також за інформацією представників Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, на сьогоднішній день існує багато питань щодо подальшої роботи державних органів, архіви яких і досі знаходяться на окупованих територіях.
Участь у нараді взяли представники Міністерства економіки України, Міністерства юстиції України, ДПС, зокрема Головного управління ДПС у Донецькій, Луганській, Херсонській областях та Автономній республіці Крим, Міністерства соціальної політики, Державного архіву м. Києва, Державної служби з питань праці, Пенсійного фонду України, Представництва Президента України в Автономній республіці Крим.