НАДС, як координатор впровадження інструменту TAIEX, докладає зусиль, аби він працював ефективно та результативно. Мова йде про підтримку державних органів в підготовці заявок, визначенню пріоритетних напрямків співпраці, надання методичної допомоги. Відтак державні установи активніше використовують його можливості для розвитку своїх інституційних спроможностей. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час засідання Робочої групи з питань координації впровадження інструментів ТАІЕХ в Україні.
«У 2024 році спостерігалося суттєве зростання інтересу до залучення європейського досвіду. Так, в рамках TAIEX на 2025 рік подано понад 200 заявок на навчальні візити, експертні місії та семінари. Це свідчить про реальну потребу в адаптації національного законодавства та управлінських процесів до стандартів ЄС. Серед пріоритетних напрямів залишаються правова гармонізація з ЄС, реформа державного управління, впровадження антикорупційних механізмів, розвиток екологічного законодавства, енергетика, транспорт і цифрова трансформація», - зауважила Наталія Алюшина.
Збільшення кількості заходів у форматі навчальних візитів дозволила державним службовцям отримати безпосередній доступ до кращих практик європейських країн. Голова НАДС також відзначила, що покращується і якість заявок на використання TAIEX. Це свідчить про зростання досвіду державних установ у роботі з цим інструментом. Члени робочої групи ознайомилися з проєктом Плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках інструменту інституціональної розбудови TAIEX на 2025 рік та надали свої рекомендації.
Високий рівень роботи та результативність координації впровадження інструментів ТАІЕХ в Україні відзначили Виконуючий обов`язки керівника відділу співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Хенрік Гуйтфельдт, помічник керівника відділу співробітництва, координатор програми TAIEX Представництва Європейського Союзу в Україні Анна Страшук.
Додамо, що інструмент ТАІЕХ є ключовим механізмом інституційної підтримки ЄС з інтеграції європейських практик у діяльність державних органів України. Його переваги – гнучкість і швидкість у наданні експертної підтримки. Цей чинник дає змогу оперативно реагувати на нагальні виклики, забезпечувати високоякісні консультації та сприяти розробці законодавства відповідно до «acquis ЄС».