Цінність та ефективність впровадження системи управління якістю (Common Assessment Framework, CAF) в органах державної влади обговорили під час онлайн-зустрічі представників центральних органів виконавчої влади із експертом у сфері управління якістю в публічному управлінні Республіки Польща Славоміром Висоцьким. Також мова йшла й про актуальні питання організації процесу самооцінки CAF в Україні, а саме: формування робочих груп, проведення обстеження, підготовка звіту та плану дій. Така зустрічі відбулася за ініціативи Агентства, яке відповідно до рекомендацій SIGMA з 2019 року здійснює впровадження Загальної схеми оцінювання в Україні.
Голова НАДС Наталія Алюшина, звертаючись до учасників зустрічі, відзначила важливість максимального поширення кращого європейського досвіду, зокрема практичних навичок національних кореспондентів та експертів CAF. Тому, співпраця центральних органів виконавчої влади та європейських експертів, безумовно, дозволить отримати позитивний результат – професійну, підзвітну, результативну та ефективну систему органів виконавчої влади. Також Голова НАДС зупинилася на практичних кроках впровадження CAF в Україні.
«Протягом 2021 року центральні органи виконавчої влади повинні забезпечити проведення обстеження системи управління якістю, що передбачено завданнями і ключовими показниками результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державних секретарів міністерств та керівників центральних органів виконавчої влади. Саме з цією метою НАДС було розроблено Методичні рекомендації щодо проведення обстеження системи управління якістю міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади. Крім того, підготовлено онлайн-курс «Підвищення ефективності та якості менеджменту в сфері державного управління та місцевого самоврядування шляхом застосування моделі загальної схеми оцінювання», - зауважила Наталія Алюшина.
Також, за її словами, НАДС, Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Фонд міжнародної солідарності наразі проводять активну роботу з підготовки методичних рекомендацій щодо проведення обстеження системи управління якістю на місцевому рівні, практичного посібника для користувачів CAF та серії тематичних тренінгів для тренерів.
Нагадаємо, що онлайн-курс «Підвищення ефективності та якості менеджменту в сфері державного управління та місцевого самоврядування шляхом застосування моделі загальної схеми оцінювання (Common Assessment Framework, CAF) розміщено на онлайн-платформі. Він складається із 3 модулів, які передбачають розгляд сучасних стандартів управління якістю та інноваційних підходів до оцінки результативності і якості державного управління.