Колеги! Пропонуємо до уваги результати аналізу реалізації жінками та чоловіками права на гнучкий режим робочого часу на державній службі. Дослідження проводилося протягом березня 2023 року. Цільова група опитування – державні службовці категорій «А», «Б» та «В». В опитуванні взяли участь 55744 державних службовців, що становить 33,5% від загальної кількості державних службовців.
Повітряні тривоги, ракетні обстріли, перебої з електроенергією, віялові відключення електроенергії – ось неповний перелік підстав, що стали причиною ініціювання державними службовцями встановлення їм гнучкого режиму робочого часу.
13304 респондентів, а це 23,9% від загальної кількості державних службовців, що прийняли участь в опитуванні, повідомили, що працюють в гнучкому режимі робочого часу. У той же час більшість опитаних (81,5%) хотіли б і у майбутньому працювати в гнучкому режимі робочого часу, тоді як 18,5% - комфортніше працювати за загальноприйнятим режимом робочого часу. При цьому 70,7% серед бажаючих і надалі працювати в гнучкому режимі робочого часу – жінки, а 29,3% - чоловіки.
42440 респондентів, а це 76,13% від загальної кількості опитаних, відповіли, що не працюють і ніколи не працювали за гнучким режимом робочого часу. 44,85% опитаних державних службовців, зазначили, що причиною того, що вони не ініціювали встановлення гнучкого режиму робочого часу є те, що в державному органі, в якому вони працюють, не практикується встановлення працівникам режиму гнучкого робочого часу. Водночас у кожного третього (30,35%) немає потреби у встановлені гнучкого режиму робочого часу, оскільки зручно працювати в межах загальноприйнятого режиму робочого часу.