• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Державна система управління персоналом PoClick запущена в дослідну експлуатацію
опубліковано 06 грудня 2019 року о 08:52

НАДС запустило в дослідну експлуатацію інформаційну систему управління людськими ресурсами PoClick. 

У систему вже завантажені реальні дані кадрового обліку НАДС і здійснюються типові процедури. До кінця року дослідна експлуатація системи PoClick розпочнеться також у Міністерстві фінансів України та Міністерстві цифрової трансформації України. У 2020 році на використання системи мають перейти всі міністерства, а згодом й усі державні органи в Україні, кількість яких перевищує 5000.

Хоча розробка системи PoClick розпочалася ще на самому початку 2019 року, мета і принципи інформаційної системи відповідають завданням нового уряду. “Одне з ключових завдань Кабінету Міністрів полягає в підвищенні ефективності державного управління. Запровадження сучасної ІТ-системи для управління персоналом на державній службі дозволить позбутись обтяжливих кадрових процедур, автоматизувати їх і перевести в “цифру”. Крім того, це потужний інструмент для кожного державного менеджера”, - зазначив Прем'єр-міністр України Олександр Гончарук.

У систему PoClick вносяться всі відомості про всіх, хто має сьогодні статус державного службовця, від їхніх завдань і обов'язків і аж до розміру заробітної плати. Запуск такої системи дозволить оцифрувати діяльність близько 200 тисяч осіб, які працюють в органах влади. А це - величезна кількість даних для аналізу і прийняття управлінських рішень. 

“Я керував проєктом PoClick з початку 2019 року, - розповідає Олександр Стародубцев. -  Ця система складна в розробці, адже вона має враховувати потреби і особливості процедур усіх органів влади. Але вона має бути легкою у використанні. Власне, головне її завдання - підвищити керованість на державній службі, дати потужний інструмент для управління, а також вивільнити величезний людський ресурс, який зараз задіяний в паперовому кадровому обліку. Тоді ми зможемо нарешті забути про радянське сполучення “кадровий облік” і перейти до формування справжньої сучасної функції HR у сфері державного управління”.

Андрій Сухов, який сьогодні керує проєктом PoClick, додав, що впровадження системи потребує величезної навчальної і роз'яснювальної роботи. “Ми маємо навчити державних службовців користуватись системою, пояснити її можливості і переваги. Під час дослідної експлуатації ми відтестуємо в реальному режимі роботу системи в НАДС. Цей досвід стане основою для розповсюдження PoClick на решту ЦОВВів”, - зазначив він.

На першому етапі в системі PoClick буде створена структура ЦОВВ, заведені особові картки, налагоджений документообіг. На другому етапі буде доданий функціонал KPI для кожного співробітника, а також облік навчання держслужбовців.

Згодом доступ до даних системи буде публічним, але без розкриття персональних даних. Наприклад, кожен охочий зможе побачити середню заробітну плату по підрозділу міністерства чи відомства, а от дані про кожного окремого чиновника будуть доступні лише його керівнику та службі персоналу. З цією метою буде створено публічний портал, схожий на модулі аналітики, які використовують в системі ProZorro та ProZorro.Продажі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux