Інтеграція принципів прав людини, недискримінація та ґендерна рівність на державній службі у всіх аспектах стали одними із головних тем зустрічі Голови НАДС Наталії Алюшиної з представниками Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).
Саме на цих аспектах та кроках НАДС щодо дотримання прав людини, й наголосила Наталія Алюшина: «НАДС докладає багато зусиль для забезпечення дотримання прав людини на державній службі. Зокрема і щодо посилення спроможності системи професійного розвитку держслужбовців. Адже саме це є одним з вагомих аспектів удосконалення державної служби. Так, за результатами комплексного аналізу потреб у професійному навчанні, одним із пріоритетних напрямів для підвищення кваліфікації у 2021 році є саме дотримання прав людини та протидія дискримінації. Крім цього, ми вже втретє проводитимемо опитування державних службовців «Цикл зворотного зв’язку». Серед тем, які досліджуємо, є й питання дискримінації на робочому місці та рівня захищеності державних службовців. Актуальним також залишається забезпечення рівного доступу до державної служби. Враховуючи відновлення конкурсу, це питання набуває нових викликів та привертає до себе підвищену увагу з боку суспільства».
Також Наталія Алюшина розповіла, що НАДС спільно з членами проєкту «Права людини для України» та Українською школою урядування розроблено курс підвищення кваліфікації з прав людини для держслужбовців. Він складається з 4 онлайн модулів та очної частини. Наразі курс проходить апробацію як частина загальної програми підвищення кваліфікації. За її результатами програму буде доопрацьовано та після погодження з фаховими експертами НАДС інтегровано у систему підвищення кваліфікації.
Окремо Голова Агентства відзначила плідну співпрацю НАДС з ПРООН в рамках Меморандуму про взаєморозуміння: «Разом ми активно працюємо над посиленням організаційної складової та змістовного наповнення підвищення кваліфікації публічних службовців. Є приклади успішної спільної роботи. Зокрема, розробка освітнього серіалу «Доступ до публічної інформації», який розміщено на цифровій платформі «Дія».
Насамкінець Наталія Алюшина висловила впевненість, що спільна робота за багатьма напрямами, зокрема й щодо формування професійної свідомості держслужбовців через систему професійного навчання, матиме позитивні результати для розвитку державної служби в Україні за кращими прикладами європейського досвіду.