• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Голова НАДС Наталія Алюшина взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності
опубліковано 24 грудня 2024 року о 20:00

Голова НАДС Наталія Алюшина  взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – Міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби. 

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на «після війни». Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила Перша леді України Олена Зеленська. Саме Перша леді України є ініціаторкою впровадження цієї політики. 

Сьогодні безбар’єрність – це не опція чи вибір, а наш обов’язок. Більш як 50% громадян України потребують доступних послуг, інформації, транспорту, просторів. Люди, що живуть в українських містах і селах, роблять майбутнє країни можливим: вони працюють, навчаються, купують речі в магазині, виховують дітей. Усі ці сфери мають стати доступними кожному і кожній. Це умова, за якої можливе майбутнє нашої країни. Це наш обов’язок перед захисниками та захисницями – створити усе можливе, щоб вони могли вільно рухатися вулицями. Навіть після важких поранень. Це не про благодійність, а про стійкість суспільства.

Міністерством розвитку громад та територій України представлено результати роботи у сфері безбар’єрності. За рік Урядом і центральними органами виконавчої влади було виконано 895 заходів, що становить 89% від запланованого. 

Завдяки співпраці уряду, обласних та Київської міської військових адміністрацій:

  • створено 500 місцевих рад безбар’єрності;
  • 700 громад затвердили місцеві плани заходів;
  • обстежено 93 000 об’єктів на доступність, із яких лише 20% відповідають нормам безбар’єрності, 32,5% - частково, а 47,5% залишаються бар’єрними.

Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, зазначила, що одним з пріоритетів на наступний рік є просування доступності в громадах.  Цей процес вже йде, і на одній з панельних дискусій мери міст Буча, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Тернопіль та Полтава розповіли, про певні кроки з запровадження безбар’єрних рішень в громадах.

Перша леді подякувала відомствам за роботу й закликала й далі розвивати безбар’єрність в Україні. «Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – підсумувала Олена Зеленська. 

Розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської. 

Зауважимо, що НАДС також спрямовує зусилля на створення безбар’єрного простору в органах публічної влади. Так, Центр оцінювання кандидатів на посади державної служби є максимально інклюзивним. Розроблено Методичні рекомендації щодо процедури проведення адаптації новопризначених державних службовців у державних органах та з питань формування безбар'єрності на робочому місці в державних органах. 

Напрацьовано Гайд про безбар’єрність на публічній службі. Посібник ознайомлює публічних службовців з поняттям безбар’єрності, розкриває компоненти безбар’єрності на публічній  службі, популяризує кращі практики з питань формування безбар’єрного робочого місця та культури безбар’єрності на публічній службі, розвінчує стереотипи тощо. 

Крім цього, НАДС, спільно з партнерами підготовлено освітній серіал «Держава без бар’єрів», який можна переглянути на порталі Дія.Освіта. 

Довідково: для вживання коректної лексики та наративів згідно з принципами безбар’єрності рекомендуємо використовувати Довідник безбар’єрності.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux