• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Голова НАДС представила 14 кроків до відновлення конкурсних процедур на державній службі
опубліковано 01 травня 2024 року о 10:24

План України, схвалений Урядом у рамках реалізації ініціативи ЄС «Ukraine Facility», передбачає відновлення конкурсів з урахуванням професійних компетентностей кандидатів. У НАДС підготували алгоритм із 14 завдань, реалізація якого дозволить виконати це завдання.  Про це наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час засідання Ради управління людськими ресурсами  

«Першим має стати прийняття ВРУ Закону щодо удосконалення порядку вступу, проходження, припинення державної служби. Це урядовий законопроєкт №6496, розробкою якого займалося НАДС. Документ містить принципові зміни до конкурсної процедури, що враховують рекомендації та принципи державного управління OECР/SIGMA. На його основі буде підготовлено нову редакцію Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», - зауважила Голова НАДС.  

Паралельно необхідно підготувати законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо відновлення конкурсів.  

За словами Наталії Алюшиної, затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби стане правовою підставою для оновлення методології оцінювання професійної компетентності кандидатів на зайняття посад державної служби, в тому числі підготовки нового переліку тестових питань та ситуаційних завдань. 

У чотиримісячний термін після прийняття згаданого Порядку планується розробка нового функціоналу Єдиного порталу вакансій публічної служби (career.gov.ua), з урахуванням положень Закону №6496 та Закону України від 2 травня 2023 року № 3077-IX «Про службу в органах місцевого самоврядування». 

За словами очільниці Агентства, при запровадженні нового функціоналу Єдиного порталу необхідно розробити технічне завдання щодо його модернізації, розробити програмне забезпечення, здійснити апробацію системи та безпосередньо запустити Єдиний портал вакансій публічної служби. «Після виконання підготовчої роботи дістанемося до кульмінації процесу відновлення конкурсів, коли вступають у гру всі державні органи та органи місцевого самоврядування», - зазначила Наталія Алюшина.  

«Отже, ми почнемо оголошувати конкурси після набрання чинності положень Закону 6496, Закону про внесення змін до Закону «Про правовий режим воєнного стану», затвердження нової редакції Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби та  запуску оновленого Єдиного порталу. Це має відбутися не пізніше III кварталу 2026 року», - підкреслила Голова НАДС. 

«Ми приділимо увагу методологічній допомозі та проведемо необхідне навчання для служб управління персоналом і членів конкурсних комісій щодо конкурсної процедури. Аби визначити результативність роботи, ми ініціювали моніторинг оголошення конкурсів на посади державної служби, на які особи призначені відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», - наголосила Наталія Алюшина. 

«Відповідно до індикаторів Плану України строк набрання чинності нового законодавства – ІІІ квартал 2025 року.  Терміни та можливості НАДС залежать від тривалості проходження процедурних етапів прийняття необхідних нам законопроектів», - зауважила Наталія Алюшина.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux