Питання методології функціонального аудиту органів виконавчої влади і загалом – оптимізації державного апарату в умовах воєнного стану - обговорили під час робочої зустрічі експерти НАДС і Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS). Ішлося, зокрема, про вивчення і врахування досвіду європейських партнерів, які раніше подолали шлях, яким наразі слідує Україна.
“Методологія оптимізації функцій державних органів в умовах воєнного стану, опрацьована в НАДС, дозволяє проаналізувати діяльність будь-якого державного органу та виявити функціонал, який втратив актуальність, чи дубляж функцій з боку різних органів влади. Головна мета такого аудиту – оптимізувати діяльність державного апарату. Якщо це вимагатиме скорочення певних функцій, то на цей крок потрібно йти. Саме непопулярні кроки дозволять зберегти країну і державну службу”, - зауважила Голова НАДС Наталія Алюшина.
Як приклад правильності такого підходу вона навела факт про один ЦОВВ, штатна чисельність якого сягає 73 особи. Натомість фактично там працює 29 службовців. З них у Києві знаходяться та долучаються до роботи у воєнний час лише 12 працівників. Тож, вочевидь, немає сенсу утримувати такий орган влади, який міг би стати окремим департаментом при профільному міністерстві.
Загалом експерти CIDS підтримали ініціативу НАДС і відзначили високий рівень методології. Зокрема, з огляду на її апробацію та практичне опрацювання в Агентстві.