• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
НАДС запроваджує на державній службі інструменти управління, орієнтованого на результат (Results-Based Management)
опубліковано 31 липня 2023 року о 16:51

НАДС підвищує спроможності державних службовців у стратегічному плануванні відповідно до методології Results-Based Management (RBM), тобто на основі принципів управління, орієнтованого на результат.

З цією метою НАДС за підтримки проєкту SURGe запроваджує на державній службі відповідні інформаційно-аналітичні інструменти RBM, зокрема, програмний продукт PROJECT UA.

Це діджиталізована методологія стратегічного планування, моніторингу та оцінки, що використовується урядами багатьох країн світу (Канада, Швеція, Швейцарія, Нідерланди, Британія, Нова Зеландія та ін.), а також міжнародними організаціями (ООН, Світовий Банк, МВФ, МО Червоного Хреста та ін.).

«На сьогодні прийняття ефективних управлінських рішень потребує застосування сучасних інформаційних технологій, що забезпечують повноту, своєчасність інформаційного відображення процесів, можливість їхнього моделювання, аналізу, прогнозування тощо. Методологія RBM вже є частиною менеджменту НАДС, зокрема, застосовуємо IT-інструмент PROJECT UA для стратегічного планування діяльності Агентства на 2023-2025 рр. Ми на собі уже відчули переваги використання принципів RBM. Це, приміром, можливість визначення конкретних та вимірюваних результатів діяльності, ефективне планування та реалізація державної політики, комплексна координація виконання стратегічних планів, моніторинг прогресу реформ, тощо. Ми готові передавати наш досвід іншим державним органам. Адже дієвими управлінськими технологіями мають володіти усі державні службовці. Переконана, що найближчим часом за методологією RBM працюватиме весь державний сектор», - зазначила Наталія Алюшина.

Наразі користувачами ІТ системи PROJECT UA, окрім НАДС, є Мінвідновлення, Офіс Уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності. Незабаром практики стратегічного планування на основі принципів управління, орієнтованого на результат (RBM), будуть запроваджені ще в 15 міністерствах та інших ЦОВВ України.

Крім того, Вища школа публічного управління уже запустила спеціальну програму підвищення кваліфікації державних службовців з питань стратегічного планування за методологією RBM «Управління, орієнтоване на результат». Наразі на базі Вищої школи таке професійне навчання пройшли більше 100 держслужбовців.  

Довідково:

24 березня 2023 року підписано Меморандум про співпрацю та Спільний план дій між Національним агентством з питань державної служби (НАДС), Вищою школою публічного управління та проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади. 

Також створено Робочу групу із впровадження на державній службі принципів управління, орієнтованого на результат (Results-Based Management). До її складу увійшли співробітники НАДС та експерти проекту міжнародної технічної допомоги SURGe. Робоча група напрацьовувала рішення для розвитку спроможностей державної служби до використання методології RBM із використанням Інформаційно-аналітичної системи стратегічного планування, моніторингу та оцінки PROJECT UA. 

На базі Вищої школи публічного управління організовано професійне навчання державних службовців з питань стратегічного планування за методологією RBM в рамках короткострокової програми підвищення кваліфікації «Управління, орієнтоване на результат».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux