Ефективне державне управління та дієва система адміністрування є одним з чинників зміцнення незалежності та важлива передумова нашої економічної інтеграції та політичної асоціації з ЄС. Це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина, звертаючись до учасників міжнародного круглого столу “Незалежність України: Сучасна доктрина і практика публічного управління”.
Круглий стіл було організовано навчально-науковим інститутом публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мета заходу – обговорення здобутків і перспектив Незалежної України та створення платформи для об’єднання досвіду й потенціалу науковців і практиків, представників органів публічного управління для пошуку шляхів подолання сучасних викликів для нашої держави.
У вітальному слові Голова НАДС зазначила, що війна для України стала найжорсткішим із усіх імовірних «stress testing». Нині стійкість системи визначається в умовах багаторазового перевищення меж її нормального функціонування.
«Наважуся наголосити, що результати цього тестування – гідні. Управлінський фундамент виявився надійним. Упродовж півроку державний сектор управління зберігає керованість і здатність діяти адекватно», - сказала Наталія Алюшина.
Голова НАДС також розповіла про щоденну комунікацію із колегами – публічними службовцями: «Ми уважно вивчаємо громадську думку у нашому середовищі. Опитування засвідчують високі дух і гідність українських службовців. Зважте, що більше 3.5 тисяч наших колег захищають Україну на фронті. 76% – попри щоденний ризик працюють на робочих місцях. 91% – вирішили лишатися на державній службі попри війну і зниження заробітної плати».
За словами Наталії Алюшиної, попри війну, НАДС продовжує впровадження європейських стандартів і практик державного управління. Аби збудувати інноваційну модель цифрової публічної служби - із діджиталізацією, дистанційними технологіями і якісними послугами.
«Оптимізація державного апарату, зростання мовних компетентностей, інклюзивність, гендерна культура - все це «дизайн» архітектури нової моделі публічної служби, яку створює в Україні НАДС разом із усіма стейкхолдерами, в тому числі і з міжнародними партнерами. Усі ми зацікавлені, аби українська система публічного адміністрування була сильною, дієвою і європейською. Мусимо її зробити такою», - зазначила Голова НАДС.