Серед них, зокрема, цифровізація державної служби, професійна підготовка конкурентоспроможних фахівців та посилення організаційної культури. Це сприяє впровадженню реформаторських ініціатив та переформатуванню концепції відносин між громадянами, інститутами громадянського суспільства та державою. Про це Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина зазначила під час відкриття Всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічне управління в Україні: історичний досвід та перспективи розвитку».
За її словами, взаємодія в державі на принципах співпраці, відповідальності, доброчесності та прозорості дозволила підвищити рівень довіри громадян до державної служби. Також зростає число громадян, готових пов’язати своє майбутнє із публічною службою.
«Для підвищення привабливості публічної служби серед спеціалістів з різних сфер НАДС створено інноваційний HR-інструмент - Резерв відновлення. Туди вже подали резюме більше трьох тисяч українців. Серед зареєстрованих – чинні урядовці, директори шкіл, музеїв та лікарень, очільники державних і комунальних підприємств. Є й чимало студентів, для яких участь у Резерві – нагода відчути причетність до розбудови власної країни, вирішення її долі», - підкреслила Наталія Алюшина.
Також Голова Агентства зауважила, що у публічному управлінні цифрові технології стали частиною управлінських процесів. Їх використання збільшує ефективність прийняття рішень та дозволяє створити унікальні продукти, повністю адаптовані до реалізації різних функцій державних органів. До того ж, на її думку, цифровізація стала потужним інструментом управління у сфері антикорупції.
«Хочу наголосити на важливості підготовки фахівців для публічної служби. Ефективність публічної служби – результат наполегливої праці, який великою мірою досягається якістю підготовки управлінських кадрів. Саме тому майбутнє освіти і науки з публічного управління – це посилення конкуренції, яка досягається розвитком у здобувачів освіти навичок цифровізації управлінських процесів та результативною мотивацією студентів та науковців до пошуку нових ідей щодо розбудови ефективного доброчесного публічного управління», - зауважила Наталія Алюшина.
Додамо, що конференція організована кафедрою публічної політики навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка.