Представники НАДС і Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) обговорили напрями подальшої співпраці

опубліковано 17 червня 2026 року о 17:21

НАДС провело робочу зустріч із представниками CIDS. Сторони обговорили можливі напрями співпраці, спрямовані на підтримку євроінтеграційних процесів і подальше реформування державної служби.

Під час зустрічі представники CIDS Надія Вершигора та Дамір Ахметович відзначили тривалу співпрацю з НАДС та готовність і надалі підтримувати процеси, спрямовані на розвиток доброчесної, професійної та спроможної державної служби. 

Серед можливих напрямів подальшої взаємодії сторони розглянули питання удосконалення процедур конкурсного відбору. Йшлося, зокрема, про майбутні зміни до процедур добору, серед яких запровадження анкети доброчесності, а також про потребу в експертній підтримці щодо її впровадження, а також щодо розроблення тестів, оцінювання професійних компетентностей і soft skills кандидатів, передусім на посади категорії «А». 

У НАДС наголосили, що розвиток прозорих і меритократичних процедур добору є важливою складовою реформи державної служби та наближення її до європейських стандартів. У цьому контексті корисним може бути досвід інших країн щодо організації конкурсів, забезпечення неупередженого оцінювання та запобігання сторонньому втручанню в процедури добору.

Також під час зустрічі обговорили реформу системи оплати праці державних службовців, яка впроваджується з 2024 року. Учасники зустрічі підкреслили, що справедлива, прозора та зрозуміла система оплати праці є одним із важливих елементів доброчесності та може сприяти зменшенню плинності кадрів на державній службі.

Окремо йшлося про євроінтеграційний вимір реформи державної служби. Адже, у зв’язку з відкриттям першого кластера переговорів про вступ України до ЄС, питання доброчесності, прозорого добору та інституційної спроможності державної служби набувають особливого значення.

Сторони домовилися продовжити діалог, щоб конкретизувати напрями подальшої співпраці та можливі формати взаємодії у межах реформи державної служби та євроінтеграційного процесу. 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux