Цього року в Україні вперше відбувається Національний тиждень безбар’єрності. Він проводиться в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської та триватиме з 19 по 25 травня. Його мета: підвищити рівень обізнаності громадян про безбар’єрність та розуміння того, як вона впливає на розвиток суспільства, мотивувати долучатися до діючих проєктів та ініціатив. А головне - сформувати позитивне ставлення до безбар’єрності як суспільної норми. Адже безбар’єрність – це про зручність для кожного з нас, це коли можеш.
Національне агентство України з питань державної служби постійно спрямовує свої зусилля на створення безбар’єрного простору в органах публічної влади. Впродовж тижня ми розповідаємо про різні аспекти безбар’єрності на публічній службі та чому це важливо.
Перш за все, пропонуємо з’ясувати, що ж таке безбар’єрність. Це концепція, що передбачає створення умов, у яких всі люди, незалежно від фізичних, сенсорних, інтелектуальних чи інших особливостей, мають рівний доступ до різних аспектів суспільного життя. Це коли кожна людина, незалежно від віку, інвалідності, статі чи інших особливостей, може вільно пересуватись, навчатися, працювати, подорожувати, користуватись онлайн-послугами, впливати на життя громади та країни.
У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Документом передбачено створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками:
Детальніше про безбар’єрність можна дізнатися в Довіднику безбар’єрності.