Україна високо цінує технічну допомогу Японії з підтримки демократичних інститутів, зокрема з питань організації навчання держслужбовців України. На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час зустрічі з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Голова Агентства відзначила, що в НАДС приділяють значну увагу питанням розвитку людських ресурсів через навчання державних службовців. «Ми підтримуємо проєкти, що посилюють інституційну спроможність органів державної влади, зміцнюючи їхній кадровий потенціал. Саме ці напрямки пропонуються у навчальних програмах JICA», – зауважила Наталія Алюшина.
Голова Агентства висловила зацікавленість у використанні онлайн-курсів Офісу JICA в Україні для навчання українських державних службовців. Ідеться про сфери енергетики, утилізації відходів, кібербезпеки тощо. «Вже сьогодні маємо думати про відбудову України у післявоєнний період. Досвід Японії, як країни із високим рівнем толерантності та ощадливого менеджменту є важливим для нас», – зазначила Наталія Алюшина.
Освітні формати JICA передбачають навчання у рамках короткострокових і довгострокових програм. Один із форматів – стипендіальний проєкт з розвитку людських ресурсів за рахунок міжнародної технічної допомоги (JDS). Стипендіати JDS, прийняті в рамках проєкту, здобуватимуть експертні знання, здійснюватимуть дослідження та налагоджуватимуть зв’язки в університетах Японії.
Зауважимо, що наразі Офісом JICA в Україні відібрані кандидатури державних службовців України для навчання на короткострокових курсах. Зокрема, представники органів державної влади у сферах енергетики, кібербезпеки та захисту довкілля проходять навчання як в онлайн, так і офлайн форматах.
Співпраця НАДС та JICA відбуватиметься в рамках Постанови КМУ від 10 вересня 2022 року №1028 «Про затвердження Положення про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва».